اربعین حسینی
1396/04/26 10:41:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچی:

۸۰ درصد بیکاران دانشگاهی مهارت لازم برای اشتغال ندارند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مهارت آموزی زمینه ساز و پیش‌نیاز توسعه کشور است و موجبات بهره وری و رشد را فراهم می‌سازد.
۸۰ درصد بیکاران دانشگاهی مهارت لازم برای اشتغال ندارند نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مهارت آموزی زمینه ساز و پیش‌نیاز توسعه کشور است و موجبات بهره وری و رشد را فراهم می‌سازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105507555265.jpg ۸۰,درصد,بیکاران,دانشگاهی,مهارت,لازم,برای,اشتغال,ندارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا بادامچی در دیدار با رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد بیکاران، دارای تحصیلات دانشگاهی حتی در رشته های فنی هستند، اظهار داشت: این مسئله، ضرورت مهارت آموزی را برای جوانان جویای کار و دانش آموخته دوچندان می‌سازد. توسعه و به‌روز رسانی آموزش های فنی و حرفه ای کشور با توجه به تغییرات سریع فناوری های دنیا اجتناب ناپذیر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش عمده ای از بحران بیکاری با مهارت آموزی قابل کنترل است. سازمان آموزش فنی وحرفه ای پتانسیل خوبی در کشور دارد، اما به لحاظ تدوین استانداردهای آموزشی، تجهیزات و مربیان نیاز به تقویت و بازسازی دارد.

رئیس فراکسیون کار در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت دستیابی سازمان فنی و حرفه‌ای به تکنولوژی‌های نوین، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد حمایت‌های لازم در زمینه وضع قوانین و سایر اقدامات به‌عمل آورد.

بادامچی با تاکید بر اینکه دانش و مهارت جوانان جویای کار نیز با نیازهای بازار کار تطبیق ندارد، گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان حداقل تنظیم کننده روابط کار و اشتغال، انتظار است مهارت آموزی مراکز و آموزشگاههای فنی و حرفه ای را در راستای نیاز واقعی بازار کار در سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات مدیریت نماید.

وی ادامه داد: مهارت آموزی و اشتغال تنها توسط دستگاههای دولتی امکان پذیر نیست، لذا در اجرای اصل۴۴ قانون اساسی این دو از طریق برون سپاری به بخش خصوصی میسر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: وزارت کار باید به وظایف حاکمیتی سیاستگذاری و نظارت عالیه خود بپردازد و امر اشتغال باید به بخش‌ خصوصی و بخش‌هایی که مسئولیت مستقیم دارند، واگذار شود.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از زحمات محمد امین سازگارنژاد رییس سازمان فنی و حرفه‌ای تقدیر کرد و گفت: این سازمان بخاطر ارائه خدمات موثر در توسعه اشتغال و ‌ارتقای فرهنگ کار شایسته تقدیر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet