هفته دفاع مقدس
1396/04/26 13:32:56
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

واردات خون انسان به کشور واقعیت ندارد/تداوم خرید فاکتورهای خونی/ توانایی ایران برای صادرات فاکتورهای انعقادی خون

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واردات کامل خون در کشور صورت نمی گیرد.
واردات خون انسان به کشور واقعیت ندارد/تداوم خرید فاکتورهای خونی/ توانایی ایران برای صادرات فاکتورهای انعقادی خون عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واردات کامل خون در کشور صورت نمی گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105364495941.jpg واردات,خون,انسان,به,کشور,واقعیت,ندارد/تداوم,خرید,فاکتورهای,خونی/,توانایی,ایران,برای,صادرات,فاکتورهای,انعقادی,خون Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی اظهارنظرها نسبت به واردات خون انسان از برخی کشورها، افزود: واقعیت آن است که در کشور خون کامل وارد نمی شود و عمدتا شاهد واردات فاکتورهای خونی به کشور هستیم.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه فاکتورهای خونی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد لذا به جهت نبود صرفه اقتصادی، تولید انبوه در این زمینه نداشته و آن را از کشورهای دیگر وارد می کنیم.

وی با بیان اینکه عمدتا فرآورده های خونی مانند فاکتورهای انعقادی وارد کشور می شود، تاکید کرد: این موضوع به منزله واردات کامل خون نیست و تنها فاکتورهای خونی است که برای تهیه برخی داروها مورد استفاده قرار می گیرد و از کشورهای دیگر وارد می شود.

امینی فرد با تاکید بر اینکه سازمان انتقال خون از تجهیزات خوبی برای استفاده از تکنولوژی ها برخوردار است، افزود: با تجهیز سازمان انتقال خون و به روز کردن تکنولوژی های جدید توانستیم گام های موثری در این زمینه برداریم که البته بازهم می توان از این ظرفیت برای صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه توانایی و امکان صادرات فاکتورهای انعقادی خون را به کشورهای منطقه داریم ضمن آنکه بسیاری از آزمایش های تخصصی نیز در سازمان انتقال خون صورت می گیرد که این خود نیز در منطقه نیز جزو آزمایشگاه های برتر به شمار می رود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet