هفته دفاع مقدس
1396/04/26 10:53:11
سرویس اقتصادی
بدری با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون عمران به فرانسه خبر داد:

آمادگی فرانسوی ها برای سرمایه گذاری در فرودگاه های مشهد و اصفهان/ظرفیت جابه جایی در این دو فرودگاه افزایش می یابد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس،از سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به کشور فرانسه خبر داد و گفت: پیگیری سرمایه گذاری فرانسوی ها در دو فرودگاه اصفهان و مشهد از مهم ترین اهداف این سفر بود.
آمادگی فرانسوی ها برای سرمایه گذاری در فرودگاه های مشهد و اصفهان/ظرفیت جابه جایی در این دو فرودگاه افزایش می یابد سخنگوی کمیسیون عمران مجلس،از سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به کشور فرانسه خبر داد و گفت: پیگیری سرمایه گذاری فرانسوی ها در دو فرودگاه اصفهان و مشهد از مهم ترین اهداف این سفر بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107393739266.jpg آمادگی,فرانسوی,ها,برای,سرمایه,گذاری,در,فرودگاه,های,مشهد,و,اصفهان/ظرفیت,جابه,جایی,در,این,دو,فرودگاه,افزایش,می,یابد Icana

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر دو روزه کمیسیون عمران مجلس به کشور فرانسه، گفت: این سفر برای بررسی توانمندی های مالی و فنی شرکت VINCI فرانسه جهت سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور و همچنین دیدار با نمایندگان مجلس سنا فرانسه صورت گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این سفر نشستی با سفیر ایران در فرانسه و رایزن های سیاسی و اقتصادی کشورمان با چند نفر از نمایندگان مجلس سنا برگزار شده و در مورد اهداف سفر و همچنین مسائل فی مابین روابط تجاری شرکت های دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد مشکلات مربوط به تبادلات مالی در بانک های فرانسه در راستای گسترش روابط میان دو کشور هر چه سریع تر حل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه معتقد بود پس از برجام در بین شرکت های فرانسوی اشتیاق خوبی برای سرمایه گذاری و کار در ایران ایجاد شده است، افزود: اگر این علاقه و اشتیاق قدرشناسی نشده و از آن نهایت استفاده نشود تبدیل به یاس و ناامیدی می شود.

وی از آمادگی هیات ایرانی حاضر در این جلسه در خصوص بسترسازی کامل برای سرمایه گذاری شرکت های فرانسوی به ویژه در حوزه های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای و فرودگاهی خبر داد.

بدری با اشاره به هدف اصلی سفر هیات ایرانی به کشور فرانسه، گفت: هدف اصلی این سفر در راستای تفاهم نامه منعقده فی مابین دوکشور در خصوص بررسی توانمندی فنی و مالی شرکت ونسی(VINCI) فرانسه برای سرمایه گذاری در فرودگاه های ایران بود.

بدری ادامه داد: در این راستا از محل شرکت بازدید شده و طی جلسه ای ویژه با مسئولان شرکت از جمله رئیس شرکت فرودگاهی ونسی وکارشناسان مرتبط، از برنامه ها و طرح های این شرکت برای سرمایه گذاری در فرودگاه های ایران آشنایی لازم صورت گرفت.

بهسازی فرودگاه های ایران با سرمایه گذاری فرانسوی ها

وی افزود: شرکت ونسی برای بهسازی و ایجاد ترمینال های جدید مسافربری و همچنین مدیریت برنامه ریزی مسیرهای پروازی فرودگاه های مشهد و اصفهان طرح معماری و برنامه ریزی اقتصادی تهیه کرده و پیشنهاد آنان سرمایه گذاری بصورت B.O.T بیست ساله در قالب مقررات کشور ما بود.

بدری با اشاره به مزایای عملیاتی شدن همکاری فرانسوی ها در فرودگاه های ایران، گفت: درصورت اجرایی شدن طرح آنان ظرفیت جابه جایی مسافر در دو فرودگاه مذکور نزدیک دو برابر و برای چشم انداز بیست ساله بیش از سه برابر می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت بهره گیری از تجربیات موفق کشورهای پیشرفته، افزود: در طرح های پیشنهادی فرانسوی ها کسب درآمد بیشتر از محل مراکز تجاری و فرصت های درآمدزایی غیر از فروش بلیت مسافر تاکید و برنامه ریزی شده که این مهم در فرودگاه های معتبر دنیا نیز عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: تاکید مسئولان شرکت ونسی فرانسه نهایی شدن قرار داد با ایران تا دو ماه آینده بوده و برای آن اعلام آمادگی کامل کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در نهایت مقرر شد کمیسیون عمران و مسئولان شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور نهایت مساعدت و کمک برای عملیاتی و تعیین تکلیف تفاهم فی مابین و تبدیل به قرار داد نهایی با صرفه و به صلاح طرفین را انجام دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet