اربعین حسینی
1396/04/26 13:47:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نجفی خوشرودی:

طرح تغییر حکومت در ایران خلاف موازین حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح موضوعاتی در مورد تغییر حکومت در ایران اقدامی آشکار علیه منافع ملی ما و مداخله در امور داخلی یک کشور بوده و خلاف موازین حقوق بین‌المللی است.
طرح تغییر حکومت در ایران خلاف موازین حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح موضوعاتی در مورد تغییر حکومت در ایران اقدامی آشکار علیه منافع ملی ما و مداخله در امور داخلی یک کشور بوده و خلاف موازین حقوق بین‌المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105246825920.jpg طرح,تغییر,حکومت,در,ایران,خلاف,موازین,حقوق,بین‌الملل,و,منشور,سازمان,ملل,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی نجفی خوشرودی درباره طرح وقیحانه و آشکارای تغییر حکومت در ایران از سوی آمریکا و اینکه از نظر قوانین بین‌المللی دارای چه بار حقوقی است، گفت: این اقدام آشکار علیه منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و مداخله در امور داخلی یک کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه «طرح این موضوع خلاف موازین حقوق بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد است» اظهار کرد: البته این قبیل طرح‌ها و اقدامات از سوی مقامات آمریکایی برای جمهوری اسلامی ایران تازگی نداشته و جدید نیست. از همان روزهای اول پیروزی انقلاب، ما با چنین مواضع و اقداماتی از سوی این کشور علیه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران مواجه بوده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم  خاطرنشان کرد: امیدوارم آمریکایی‌ها با طرح چنین مسائلی بیش از این به موقعیت و اعتبار خودشان در سطح بین‌المللی لطمه وارد نکنند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که چنین اقداماتی به گسترده‌تر شدن فضای آمریکاهراسی در مناسبات بین‌المللی منجر خواهد شد.

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: قطعاً دستگاه دیپلماسی ما این مسأله را رصد خواهد کرد و متناسب با آن واکنش‌های لازم از مجموعه‌های کشور اعم از دولت، مجلس و وزارت امور خارجه در دستور کار قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet