هفته دفاع مقدس
1396/04/27 09:29:22
سرویس اقتصادی
دامادی خبر داد:

بررسی موضوع ایجاد شبکه فاضلاب در کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران/ منابع تخصیص یافته برای آبرسانی به 6هزار روستا کجا خرج شده است

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس گفت:سال گذشته مقرر شد با اجازه رهبر انقلاب ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب روستایی برداشت شود، حال می خواهیم دولت گزارش عملکرد در این رابطه را به مجلس ارایه کند.
بررسی موضوع ایجاد شبکه فاضلاب در کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران/ منابع تخصیص یافته برای آبرسانی به 6هزار روستا کجا خرج شده است رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس گفت:سال گذشته مقرر شد با اجازه رهبر انقلاب 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب روستایی برداشت شود، حال می خواهیم دولت گزارش عملکرد در این رابطه را به مجلس ارایه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101763852393.jpg بررسی,موضوع,ایجاد,شبکه,فاضلاب,در,کمیته,آب,و,فاضلاب,کمیسیون,عمران/,منابع,تخصیص,یافته,برای,آبرسانی,به,6هزار,روستا,کجا,خرج,شده,است Icana

محمد دامادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز صبح (دوشنبه26 تیرماه) کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس، گفت: این نشست برای بررسی میزان موفقیت دولت در اجرای ماده 37 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص پوشش 25 درصدی حوزه شهری و روستایی در شبکه فاضلاب بود.

نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر بازچرخانی پساب خروجی را نداشته باشیم به طور حتم در مدیریت منابع آبی دچار مشکل می شویم، افزود: در این جلسه تاکید نمایندگان بر این موضوع بود که دولت بخش خصوصی را وارد کارزار توسعه شبکه فاضلاب کرده و هدف گذاری را در این باره به مجلس اعلام کند.

دامادی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد دولت بعد از تعطیلات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص قانون مذکور و توسعه شبکه فاضلاب بدهد.

وی با اشاره به موضوع دیگری که در نشست کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس مطرح شد، گفت: سال گذشته مقرر شد با اجازه رهبر انقلاب 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب روستایی برداشت شود، حال می خواهیم دولت گزارش عملکرد در این رابطه را به مجلس ارایه کند.

دامادی ادامه داد: دولت باید توضیح دهد که بر اساس چه شاخص هایی تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی صورت گرفته، زیرا در مجلس قبل طبق گزارش های واصله 6هزار روستا با تانکر آبرسانی می شدند از این رو باید مشخص شود چه تعداد از این روستاها از نعمت آب برخوردار شده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در صورتی که دولت در تامین آب شرب روستاها با روش مذکور موفق عمل کرده باشد به طور حتم اعتبار مناسبی در بودجه سنواتی دیده می شود تا پرونده آب روستایی برای همیشه بسته شود.

ورود کمیته آب کمیسیون عمران به موضوع تنش آبی در کشور

دامادی در پاسخ به این سوال که در خصوص تنش آبی نیز کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس ورودی داشته یا خیر، گفت: درباره تنش آبی هم جلساتی برگزار می شود تا راهکارهای کارشناسان در این حوزه استفاده و فکری برای خلاصی از این بحران صورت بگیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که پاسخ های مسئولان حوزه مدیریت منابع آب در خصوص تنش آبی قانع کننده نباشد از وزیر نیرو طرح سوال می کنیم.

دامادی با بیان اینکه مسئله آب باید جدی گرفته شود، گفت: نباید به سخنرانی در پیشت تریبون در خصوص بحران آب در کشور اکتفا کنیم ،زیرا در حوزه تامین منابع آبی احساس خطر جدی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه ضعف در حوزه مدیریت آب مشهود است، افزود: باید نشست های منسجم میان دولت و مجلس برای کاهش معضل کمبود آب برگزار شود.

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه منابع خوبی در دریای عمان جهت تامین آب داریم، گفت: کارشناسان حوزه تامین آب طرح های خوبی در خصوص رفع این بحران ارایه کرده اند اما مافیای موجود در وزارت نیرو اجازه عملیاتی شدن این طرح ها در راستای تامین آب را نمی دهند که این نشان می دهد عنان برخورد با این مافیا از دست وزیر خارج شده است و وزیر نیرو می بایست پیگیر اصلاح این وضعیت باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet