هفته دفاع مقدس
1396/04/26 13:03:38
سرویس فرهنگی
کیان‌پور:

رشد قارچ‌گونه مدارس غیرانتفاعی به پدیده خانه‌مدرسه دامن زده است/ مراجع قانونی نظارت کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش پدیده تغییر کاربری منازل مسکونی به مدرسه، رشد قارچ‌گونه مدارس غیرانتفاعی را عامل ایجاد و رشد آن دانست.
رشد قارچ‌گونه مدارس غیرانتفاعی به پدیده خانه‌مدرسه دامن زده است/ مراجع قانونی نظارت کنند عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش پدیده تغییر کاربری منازل مسکونی به مدرسه، رشد قارچ‌گونه مدارس غیرانتفاعی را عامل ایجاد و رشد آن دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104256812040.jpg رشد,قارچ‌گونه,مدارس,غیرانتفاعی,به,پدیده,خانه‌مدرسه,دامن,زده,است/,مراجع,قانونی,نظارت,کنند Icana

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش پدیده تغییر کاربری منازل مسکونی به مدرسه، گفت: متاسفانه شاهد افزایش روند تبدیل منازل مسکونی به مدرسه و پدیده تغییر کاربری منازل مسکونی به مدرسه هستیم که این امر با روح آموزش و پرورش منافات دارد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فضای مدرسه باید از استانداردهای آموزشی لازم برخوردار باشد، اظهار کرد: باید اذعان کرد که برخی از این مدارس نه تنها از لحاظ شکلی به فضای آموزی شباهت ندارند بلکه اساسا از لحاظ ایمنی نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

وی ضمن درخواست از مراجع ذی‌صلاح برای مقابله با این پدیده، ادامه داد: در سال‌های اخیر و با رشد قارچ‌گونه مدارس غیرانتفاعی استفاده از منازل مسکونی به منظور استفاده آموزشی در دستورکار قرار گرفته است که ضرورت دارد از جانب مراجع قانونی نظارت بیشتری بر فعالیت آنها صورت گیرد.

نائب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تحصیل دانش آموزان در مدارس حائز شرایط استاندارد آموزشی، افزود: برخی از مدارس مذکور دارای قدمت زیادی هستند و تغییر کاربری آنها به مدرسه به همان شکل اولیه کار بسیار اشتباهی است لذا برای رفع این موضوع باید پیگیری جدی انجام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان توجه به تامین فضاهای آموزشی با امکانات و تجهیزات کافی را شرط اساسی برای آموزش مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید در محیط‌های آموزشی آرامش خاطر داشته باشند و شرایط لازم برای فرآیند یاددهی و یادگیری برایشان به بهترین شکل ممکن فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet