سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری:

تیم اقتصادی دولت یازدهم با طرح تحول سلامت همراهی نکرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت یکی از مثبت ترین کارهای انجام شده دولت یازدهم است، گفت: متاسفانه قانون مصوب مجلس برای حمایت از طرح تحول سلامت اجرا نشد و تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای این طرح ملی همراهی نکرد.
دوشنبه 26 تیر 1396 ساعت 15:01
تیم اقتصادی دولت یازدهم با طرح تحول سلامت همراهی نکرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت یکی از مثبت ترین کارهای انجام شده دولت یازدهم است، گفت: متاسفانه قانون مصوب مجلس برای حمایت از طرح تحول سلامت اجرا نشد و تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای این طرح ملی همراهی نکرد. http://cdn.icana.ir/d/019/57070.jpg تیم,اقتصادی,دولت,یازدهم,با,طرح,تحول,سلامت,همراهی,نکرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی شهریاری افزود: آنچه مسلم است برکات این طرح برای مردم و بویژه مناطق محروم بسیار زیاد بوده و ادامه اجرای آن از ضروریات است و به اعتقاد من هیچ کس جز خود دکتر هاشمی نمی تواند آن را به سرانجام برساند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس قوانین خوبی برای منابع پایدار طرح تحول سلامت تصویب کرده، قانون اختصاص ۱۰ درصد  از محل یارانه ها و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده اگر از سوی دولت اجرا می شد، همه مشکلات بهداشت و درمان را حل  می کرد.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت گفت: متاسفانه در دولت همکاری لازم برای اجرای طرح تحول سلامت صورت نگرفت و دکتر هاشمی در اجرای این طرح بزرگ و ارزشمند تنها ماند، مجلس هم خیلی بنا نداشت با دولت در این باره چالش کند. 

شهریاری تاکید کرد: خود رئیس جمهور که همه جا در سخنرانی هایش از طرح تحول سلامت حمایت می کند، باید  وزرای خود را ملزم به اجرای قانون و حمایت از طرح تحول کند، چون این طرح کارنامه تاریخی او در حوزه نظام سلامت است.  

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: به اعتقاد من اعتماد شخص رئییس جمهور به دکتر هاشمی دو سویه و بیسابقه است و تاکنون نظیر آن را نداشته ایم که رئیس جمهوری به وزیر بهداشت خود و به عکس وزیر به رئیس دولت این همه اعتماد داشته باشد، این خود نقطه قوتی برای نظام سلامت است و باید در حمایت همه جانبه از او و اجرای کامل طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم همه اعضای دولت باید همراه و همسو باشند .

به گزارش سلامت آنلاین، 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که گمان می کنید وزیر بهداشت در دولت دوازدهم ابقا می شود، گفت: فکر می کنم همینطور است، چون به اعتقاد من دکتر هاشمی تنها کسی است که چالش های اجرای طرح تحول را بخوبی می داند و هیچ کس جز او نمی تواند نظام سلامت کشور را بخوبی اداره  کند، البته هر طرح بزرگی به پشتوانه مالی نیاز دارد که امیدواریم دولت دوازدهم همانطور که رئیس جمهور گفتند سلامت را اولویت خود می داند، در عمل هم از این طرح حمایت کند و مردم از برکات طرح تحول سلامت بیش از پیش بهره مند شوند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار