سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی:

تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، دامن زدن به اختلاف طبقاتی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، به نوعی دامن زدن به اختلاف طبقاتی است، زیرا هم اکنون افراد مختلف در جامعه، هر کدام از پوشش های بیمه ای مختلفی بهره می برند که این موضوع عادلانه نیست.
دوشنبه 26 تیر 1396 ساعت 15:53
تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، دامن زدن به اختلاف طبقاتی است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، به نوعی دامن زدن به اختلاف طبقاتی است، زیرا هم اکنون افراد مختلف در جامعه، هر کدام از پوشش های بیمه ای مختلفی بهره می برند که این موضوع عادلانه نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg تجمیع,نشدن,منابع,بیمه‌های,درمانی،,دامن,زدن,به,اختلاف,طبقاتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر همایون هاشمی با اشاره به این که سازمان های بیمه گر می توانند مرزهای عملیات مالی و اداری خود را شفاف سازی کنند، افزود: هم اکنون ارائه خدمات درمانی یکپارچه نیست و هر یک از بیمه ها مثل سازمان تامین اجتماعی یا  نیروهای مسلح خدمات درمانی متفاوتی در اختیار بیمه شدگان خود قرار می دهند. زمانی که مردم با اختلاف قابل توجهی از سایر شهروندان خدمات دریافت می کنند، در عمل مردم را به شهروند درجه دو و سه تبدیل کرده ایم که منطقی نیست. تمام مردم شهروندان درجه یک به شمار می روند و باید خدمات و امکانات درمانی متناسب دریافت کنند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، یکپارچه شدن مدیریت بیمه ها را تنها راه برون رفت از این معضل دانست و اظهار داشت: اگر سازمان های بیمه گر بپذیرند که همگی زیر چتر یک بیمه واحد قرار گیرند و یک مدل رفتار کنند، بسیاری از مشکلات موجود در نظام سلامت نیز مرتفع می شود. تا زمانی که خدمات درمانی ارائه شده در یک تراز قرار نگیرند، همچنان شاهد بی عدالتی در نظام سلامت خواهیم بود که اقشار کم برخوردار جامعه بیش از سایر گروه های جامعه متضرر می شوند. 

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: البته اگر شورای عالی بیمه به وزرات بهداشت منتقل شود، به نوعی تجمیع بیمه ها صورت خواهد گرفت.

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تامین منابع پایدار خاطرنشان کرد: تخصیص ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها، اخذ مالیات از دخانیات و سایر کالاهای آسیب رسان باید تامین کننده منابع پایدار نظام سلامت باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار