هفته دفاع مقدس
1396/04/27 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پارسایی:

دفاع از حقوق مردم سهم خواهی نیست/ انتظارمان از کابینه دوازدهم حداقل تغییر 50 درصدی است

سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: دفاع از حقوق مردم سهم خواهی نیست بلکه دفاع از پیمان نانوشته مردم با رئیس جمهور است.
دفاع از حقوق مردم سهم خواهی نیست/ انتظارمان از کابینه دوازدهم حداقل تغییر 50 درصدی است سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: دفاع از حقوق مردم سهم خواهی نیست بلکه دفاع از پیمان نانوشته مردم با رئیس جمهور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106754959842.jpg دفاع,از,حقوق,مردم,سهم,خواهی,نیست/,انتظارمان,از,کابینه,دوازدهم,حداقل,تغییر,50,درصدی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "بهرام پارسایی" در واکنش به بحث سهم‌خواهی برخی گروه‌ها در فضای رسانه‌ای از کابینه دوازدهم، گفت: اگر بخواهیم بر اساس دموکراسی صحبت کنیم واقعیت همین است، در کشورهای توسعه یافته سیاسی رقابت میان دو حزب وجود دارد و جریان پیروز در انتخابات از هم فکران خود کابینه دولت را شکل می‌دهد، در اینجا هم چنین بحثی وجود دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور بیانگر جریان اصلاح طلبی بود حتی شعارهای این دوره نسبت به انتخابات قبل موضع‌‌گیری بیشتر و متفاوت‌تری داشت.

وی تاکید کرد: نمی‌شود شخصی خود را وابسته به جناح و گروهی نشان ندهد اما شعارهای تبلیغاتی‌اش وابسته به آن باشد، این امر برای مردم قابل پذیرش نیست زیرا جامعه به شعارهای یک نامزد در انتخابات رأی می‌دهد.

پارسایی تصریح کرد: اکنون اصلاح طلبان و مردم انتظار دارند کابینه دوازدهم هماهنگ و همسو با شعارهایی باشد که به آن رأی داده‌ند در حقیقت سهم‌خواه کسانی هستند که شعارهای رئیس جمهور را قبول ندارند اما همچنان می‌خواهند در دولت و کابینه آن هم در خط مقدم حضور داشته باشند، اینکه از رأی، حق و اعتماد مردم به شعارهای روحانی دفاع شود سهم خواهی نیست بلکه دفاع از حقوق شهروندی است.

عضو کمیته تعاملی فراکسیون امید برای بررسی وزرا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اصلاح طلبان نیز با سهم خواهی این جریان از رئیس جمهور مخالف هستند، بیان داشت: دفاع از حقوق مردم سهم خواهی نیست بلکه دفاع از پیمان نانوشته مردم با رئیس جمهور در زمان انتخابات است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه انتظارمان از تغییر کابینه دوازدهم حداقل 50 درصد است، گفت: رئیس جمهور هم حتی از برخی اعضای کابینه فعلی خود گله کرده که آدم‌های همراهی نبودند.

وی ضمن اظهار امیدواری برای توجه رئیس جمهور به ارزیابی فراکسیون امید درباره وزرا اظهار داشت: ما موفقیت دولت را می‌خواهیم اما در بررسی‌های خود به صورت مصداقی وارد نشده‌ایم تا تعبیر به سهم خواهی نشود، ما همین بررسی‌ها را در زمان رأی اعتماد در صحن علنی به وزرا لحاظ خواهیم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به بحث حضور برخی نمایندگان مجلس در کابینه دوازدهم خاطرنشان کرد: این بحث یک گمانه‌زنی است اما اگر دولت این شایستگی را در برخی نمایندگان می‌بیند می‌تواند آن را پیشنهاد داده و ما آن را بررسی می‌کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet