هفته دفاع مقدس
1396/04/27 11:28:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شمخانی در دیدار معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان؛

آزادسازی موصل، نویددهنده آینده بهتر برای عراق یکپارچه

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: عراق امن، باثبات و متحد، تامین کننده امنیت پایدار، ثبات و پیشرفت این کشور است و مجموعه کشورهای دوست و خیرخواه عراق باید پشتیبان این رویکرد باشند.
آزادسازی موصل، نویددهنده آینده بهتر برای عراق یکپارچه دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: عراق امن، باثبات و متحد، تامین کننده امنیت پایدار، ثبات و پیشرفت این کشور است و مجموعه کشورهای دوست و خیرخواه عراق باید پشتیبان این رویکرد باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/117182.jpg آزادسازی,موصل،,نویددهنده,آینده,بهتر,برای,عراق,یکپارچه Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی در دیدار عبدالله رسول علی، معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان و ملابختیار رئیس دفتر سیاسی این اتحادیه، پیروزی بر داعش و آزادسازی موصل را نویددهنده آینده بهتر برای عراق یکپارچه و غلبه بر فتنه های خارجی برای ایجاد انشقاق در این کشور دانست.
 
وی افزود: عراق امن، باثبات و متحد، تامین کننده امنیت پایدار، ثبات و پیشرفت این کشور است و مجموعه کشورهای دوست و خیرخواه عراق باید پشتیبان این رویکرد باشند.
 
امیر دریابان شمخانی با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق گفت: اگر چه ممکن است ظاهر این موضوع جذاب باشد اما در حقیقت موجب انزوا و فشار بر کردهای عراق و تضعیف کردستان و در نهایت کل کشور عراق خواهد شد.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع برگزاری همه پرسی برای جدایی و ایجاد انشقاق در ملت عراق به لحاظ حاشیه ای بودن و عدم پاسخگویی به هیچ یک از اولویت ها و نیازهای واقعی مردم، با تدبیر و سیاست مسئولان عراق همخوانی ندارد.
 
وی با بیان اینکه خواست برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه ای، تضعیف عراق و کشورهای بزرگ در غرب آسیا است، تصریح کرد: با هوشیاری و درنظر داشتن منافع ملی و منافع جهان اسلام نباید اجازه داد این طرح های استعماری و وارداتی همچون خاورمیانه بزرگ محقق شود.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه جمهوری اسلامی ایران برای مردم، احزاب و گروه ها در شمال عراق آرزو دارد امنیت، توسعه اقتصادی و رفاه است که تحقق آن مانعی مهم در مسیر فعالیت و رشد گروه های تروریستی است.
 
عبدالله رسول علی، معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی و هیئت همراه نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات اقلیم کردستان عراق و منطقه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مردم کرد عراق بوده است تاکید کردند: پیوند میان ایران و کردستان عراق تمدنی و تاریخی است و اقلیم کردستان به دوستی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند. 
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،وی با اشاره به پشتیبانی تعیین کننده ایران از امنیت اقلیم و مردم کردستان در زمان حمله گروه تروریستی داعش به این منطقه اظهار داشت: در حالی که تروریست های تکفیری به دروازه های اربیل نزدیک شده بودند تنها کشوری که در کنار مردم کردستان ضمن مقابله جدی با داعش از شکل گیری فاجعه امنیتی در اقلیم کردستان جلوگیری کرد، جمهوری اسلامی ایران بود./
 
پایان پیام
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet