خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/27 09:58:48
سرویس صحن
در نشست علنی امروز صورت گرفت

موافقت نمایندگان با یکسان سازی نرخ مالیات فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه ها

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح ماده ۸۶ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم که درخصوص یکسان سازی نرخ مالیات فعالیت های پژوهشی است، موافقت کردند.
موافقت نمایندگان با یکسان سازی نرخ مالیات فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه ها نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح ماده 86 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم که درخصوص یکسان سازی نرخ مالیات فعالیت های پژوهشی است، موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100874424004.jpg موافقت,نمایندگان,با,یکسان,سازی,نرخ,مالیات,فعالیت,های,پژوهشی,و,تحقیقاتی,در,دانشگاه,ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با لایحه اصلاح ماده 86 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم با 191 رای موافق، 30 رای مخالف، بدون رای ممتنع از 238 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده واحده این لایحه آمده است؛ تبصره ماده 86 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب 31 تیرماه 94 حذف و دو تبصره به شرح زیر به ماده مذکور الحاق می شود.

براساس تبصره 1 این ماده؛ در مورد پرداخت هایی که از طرف غیر از پرداخت کننده اصلی حقوق به اشخاص حقیقی، به عمل می آید، پرداخت کنندگان این قبیل وجوه مکلفند هنگام هر پرداخت، مالیات متعلق را با رعایت معافیت های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده 84 این قانون، به نرخ مقطوع ده درصد محاسبه، کسر و حداکثر تا پایان ماه بعد با صورتی حاوی نام و نشانی دریافت کنندگان و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت کنند و در صورت تخلف، مسوول پرداخت مالیات و جریمه های متغلق خواهند بود.

همچنین در تبصره 2 آمده است: پرداخت های دانشگاه ها، مراکز و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پرشکی و سایر مراجع قانونی ذی ربط می باشند، به اشخاص حقیقی اعم از کارکنان و غیر کارکنان خود در قالب حق التحقیق، حق پژوهش و قراردادهای پژوهشی و تحقیقاتی با رعایت سایر احکام مقرر در تبصره یک مشمول مالیات مقطوع به نرخ 5درصد می شود./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet