اربعین حسینی
1396/04/27 11:56:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

بدون منابع پایدار نباید توقع زیادی از طرح تحول سلامت داشت

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بدون تخصیص منابع پایدار، نباید توقع زیادی از طرح تحول سلامت داشت، عنوان کرد: اجرای طرح تحول سلامت شرایط بهداشت و درمان را بهبود بخشید.
بدون منابع پایدار نباید توقع زیادی از طرح تحول سلامت داشت نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بدون تخصیص منابع پایدار، نباید توقع زیادی از طرح تحول سلامت داشت، عنوان کرد: اجرای طرح تحول سلامت شرایط بهداشت و درمان را بهبود بخشید. https://cdn.icana.ir/d/019/79346.jpg بدون,منابع,پایدار,نباید,توقع,زیادی,از,طرح,تحول,سلامت,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمد حسین قربانی افزود: درست است که تجمیع بیمه ها منابع مالی مورد نیاز طرح تحول سلامت را تامین می کند اما همه این منابع در تجمیع بیمه ها خلاصه نمی شود و می توان از راه های دیگری اعتبارات لازم را تهیه کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از این منابع ۹ بیست و هفتم حق بیمه کارگران است که تاثیر عمده ای در تامین منابع پایدار به همراه دارد. اگر دستگاه های ذیربطی که بسیاری از این منابع را به بخش درمان اختصاص نمی دهند، راغب به انجام این امر شوند،  این منابع تنها در بخش درمان هزینه شده و به سود کارگران نیز خواهد بود.

وی در خصوص اختصاص ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها به طرح تحول سلامت عنوان کرد: یکی از پیشنهادات مجلس این بود که این ۱۰ درصد به طرح تحول سلامت تخصیص پیدا کند، اما به یاد داشته باشیم که این رقم با فروش نفت حاصل می شود و دولت به دلیل نوسان قیمت نفت، نمی تواند ۱۰ درصد یاد شده را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد. به همین دلیل و برای پایدار بودن منابع پیشنهاد دادیم تا بودجه مورد نیاز طرح تحول از طریق یک تا سه درصد ارزش افزوده تامین شود و در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.  

این نماینده مردم در مجلس دهم، با ابراز خرسندی از توجه ویژه رئیس جمهور به تداوم طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: با اظهار نظرهای دکتر روحانی در جشنواره عمران سلامت که گفت مصمم هستیم تا با تامین اعتبارات لازم، طرح تحول سلامت ادامه پیدا کند، باور مجلس نیز بر این امر استوار است که مصوبات قانونی خود در زمینه تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت را عملیاتی کند.

به گزارش سلامت آنلاین، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، همچنین در خصوص تیم بهداشت و درمان در دولت دوازدهم بیان کرد: انتظار داریم رئیس جمهور جوانگرایی در انتخاب اعضای کابینه را خط مشی خود قرار دهد و از میان افراد جوان تر وزرای کابینه خود را انتخاب کند. در حوزه بهداشت و درمان، عملکرد دکتر هاشمی را مثبت ارزیابی می کنم و امیدوارم که دکتر هاشمی، وزیر بهداشت در دولت دوازدهم باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet