هفته دفاع مقدس
1396/04/27 12:53:42
سرویس استان ها
کاظم زاده:

دولت مرز دهلران را به منظور عبور زوار اربعین اعلام رسمی کند/ ضرورت آماده سازی زیرساخت های مسیر زائران حسینی

نماینده مردم دهلران،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس برضرورت آماده سازی زیرساخت های مسیر پیاده روی اربعین حسینی(ع) تاکید کرد و گفت: اعلام رسمی مسیر دهلران و موسیان برای پیاده روی اربعین حسینی (ع)جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت جهت سفر به عتبات عالیات لازم است.
دولت مرز دهلران را به منظور عبور زوار اربعین اعلام رسمی کند/ ضرورت آماده سازی زیرساخت های مسیر زائران حسینی نماینده مردم دهلران،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس برضرورت آماده سازی زیرساخت های مسیر پیاده روی اربعین حسینی(ع) تاکید کرد و گفت: اعلام رسمی مسیر دهلران و موسیان برای پیاده روی اربعین حسینی (ع)جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت جهت سفر به عتبات عالیات لازم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109049480217.jpg دولت,مرز,دهلران,را,به,منظور,عبور,زوار,اربعین,اعلام,رسمی,کند/,ضرورت,آماده,سازی,زیرساخت,های,مسیر,زائران,حسینی Icana

شادمهر کاظم زاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت آماده سازی مسیرهای پیاده روی اربعین، گفت: رایزنی ها برای ایجاد زیرساخت های لازم در شهرستان دهلران در استان ایلام جهت پیاده روی اربعین در حال انجام است.

نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در پیاده روی اربعین باید مرز دهلران نیز به عنوان یکی از مسیرهای پیاده روی اربعین به صورت رسمی اعلام شود، افزود: هر ساله عبور از مرز دهلران صورت می گیرد،اما تاکنون اعلام رسمی در خصوص مجاز بودن این مسیر انجام نشده که مطالبه ما از دولت اعلام رسمی این مسیر برای پیاده روی اربعین سال جاری است.

وی با تاکید بر اینکه اعلام رسمی مرز دهلران به عنوان یکی از مسیرهای پیاده روی اربعین می تواند تمرکز ورود و خروج زائر از مرز مهران را کنترل کند، تصریح کرد: از مرز مهران تا چزابه 500 کیلیومتر فاصله است که اگر مرز دهلران و موسیان نیز به این مسیرها اضافه شود به علت نزدیک بودن به عتبات عالیات از ازدحام جمعیت جلوگیری می کند.

کاظم زاده ادامه داد:تامین زیرساخت ها در مسیر مهران تا ایلام از حیث فعالیت های راهداری،اقدامات خوبی انجام گرفته اما دو بانده کردن این مسیر به اربعین امسال نمی رسد.

عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:پیگیری ها برای اعلام مسیر دهلران و موسیان جهت عبور کاروان پیاده روی اربعین ادامه دارد تا امسال شاهد عبور زائران از این مسیر بدون معطلی باشیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet