سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی:

رفتار نامتعارف کویت علیه ایران قسمتی از پازل جدید ترامپ ومحمد بن سلمان است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره ضمنی به شکل گیری تنش عربستان با قطر در سایه سفر رئیس جمهوری آمریکا به ریاض ، تاکید کرد: رفتار نامتعارف کویت علیه ایران قسمتی از پازل جدید ترامپ است تا آمریکا از تشدید تنش ها سود سرشاری کسب کنند.
شنبه 31 تیر 1396 ساعت 15:07
رفتار نامتعارف کویت علیه ایران قسمتی از پازل جدید ترامپ ومحمد بن سلمان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره ضمنی به شکل گیری تنش عربستان با قطر در سایه سفر رئیس جمهوری آمریکا به ریاض ، تاکید کرد: رفتار نامتعارف کویت علیه ایران قسمتی از پازل جدید ترامپ است تا آمریکا از تشدید تنش ها سود سرشاری کسب کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102580649229.jpg رفتار,نامتعارف,کویت,علیه,ایران,قسمتی,از,پازل,جدید,ترامپ,ومحمد,بن,سلمان,است Icana

محمدجوادجمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: متاسفانه کویت رفتار متناقضی در تعامل با تهران اتخاذ کرده که از مدت ها پیش منجر به بی اعتمادی مزمن ایران به آنها شده بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: در نگاه آمریکا و رژیم سعودی ، کشورهای کوچک خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس مهره های بازی هستند که می توانند از آنها استفاده بگیرند.

وی در ادامه افزود: کویت به دلیل محدودیت هایی که دارد در مقابل اعمال فشار سعودی مقاومت کند و رفتار مستقلانه ای با جمهوری اسلامی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: واقعیت کاهش سطح روابط ایران و کویت اینجاست که عربستان به عنوان پدرخوانده شورای همکاری های خلیج فارس رفتار کرده است و سیاست های کلی آمریکا در منطقه عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: کویت در جریان جنگ تحمیلی به عنوان صمیمی ترین دوست رژیم متجاوز بعثی رفتار کرد تا جایی که بندر الاحمدیه در اختیار صدام قرار گرفت  اما در نهایت صدام علیه کویتی ها اعلان جنگ داد و آنها با کمک ایران از مرگ نجات پیدا کردند.

ریشه های رفتار نامتعارف کویت و تشدید رویکرد خصمانه سعودی

جمالی نوبندگانی گفت: نفوذ سلفی ها در پارلمان کویت و اعمال فشار سعودی تحت نظر آمریکا منجر به وضعیت ناخوشایند امروز در روابط این کشور با ایران شده است.

وی با اشاره ضمنی به شکل گیری تنش عربستان با قطر در سایه سفر رئیس جمهوری آمریکا به ریاض ، تاکید کرد: رفتار نامتعارف کویت علیه ایران قسمتی از پازل جدید ترامپ است تا آمریکا از تشدید تنش ها سود سرشاری کسب کنند.

این نماینده مجلس دهم در تحلیل دلیل تشدید تخاصم طلبی سعودی گفت: عربستان در جنگ عراق و سوریه شکست خورده و علی رقم هزینه های سنگین توسط مردم یمن تحقیر شده است که موجب احساس سرخوردگی در ریاض شده است.

وی در ادامه افزود: عربستان برای حفظ ظاهر پدرخواندگی سعودی با قطری ها وارد مجادله شدند تا ضمن تطمیع دوحه برای کشورهای دیگر خط و نشان بکشد که ما نتیجه آن را امروز در تغییر رویکرد کویت می بینیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:حضور محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد سعودی در همراهی با ترامپ را باید عاملی مهم در رویکرد سعودی قلمداد کرد.

وی در انتها گفت: دود تشدید تنش ها در خاورمیانه و خلیج فارس بیش از همه به چشم سعودی ها خواهند رفت و هر گونه همراهی با آنها منجر به ضرر کشورها خواهد شد./

پایان پیام

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر