هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در جمع خبرنگاران؛

سلماس همانند سایر شهرهای مرزی با ترکیه باید از موهبت کار تجاری استفاده کند

سرویس کمیسیون ها
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شهرستان سلماس نیز باید همانند شهرهایی که با ترکیه هم مرز هستند از موهبت کار تجاری استفاده کنند.
جمعه 6 مرداد 1396 ساعت 14:48
سلماس همانند سایر شهرهای مرزی با ترکیه باید از موهبت کار تجاری استفاده کند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شهرستان سلماس نیز باید همانند شهرهایی که با ترکیه هم مرز هستند از موهبت کار تجاری استفاده کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201703104907387232.jpg سلماس,همانند,سایر,شهرهای,مرزی,با,ترکیه,باید,از,موهبت,کار,تجاری,استفاده,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت علاءالدین بروجردی که به همراه کمیسیون امنیت ملی به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، امروز در حاشیه بازدید از مناطق مرزی شهرستان سلماس اظهار داشت: اقدامات افتخارآمیزی در جهت تامین امنیت مرزهای شمال غربی کشور رخ داده و علیرغم مشکلات جغرافیایی در این حوزه نیروهای ایران به صورت کامل حضور دارند.

وی افزود: در بعد معیشتی مردم و فعال نمودن مرزها گام های برداشته نشده زیادی داریم و از چند مرزی که بازدید کردیم مشخص شد سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اقتصاد تولید محور و صادرات در این مناطق محقق نشده است و محوریت با واردات بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: مجلس با چنین روندی مخالف است زیرا باید توازن مناسبی در واردات و صادرات دو کشور ایجاد شود.

بروجردی گفت: سیاستگذاری دقیقی صورت نمی گیرد و پایانه های مرزی وضعیت مناسبی ندارند.

وی ادامه داد: از گمرک کشور چندی پیش کمیسیون امنیت بازدید کرد ولی در صحنه عمل نیازمند اقدامات فراوانی در گمرکات هستیم و پایانه ها نیز به لحاظ نظارتی باید در شأن ملی کشور باشند و این موضوع در کمیسیون امنیت پیگیری می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سلماس نیز همانند سایر شهرهای مرزی که به ترکیه نزدیک هستند باید از موهبت کار تجاری استفاده کنند، معمولا در پایانه های مرزی باید کارهای دوجانبه با کشور طرف مقابل انجام شود و امیدواریم مسئولان ذیربط به توافق برسند و شاهد تحقق خواسته مردم در این زمینه باشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000