سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

دست دلالان را باید از حوزه دارو قطع کرد/آغاز مجدد دوران کمبود دارویی نگران کننده است

سرویس اجتماعی
نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از ورود دلالان به حوزه فروش دارو،گفت: ایجاد دغدغه درتامین دارو برای بیماران به طورحتم در روند درمانی آنها تاثیرگذار است.
یکشنبه 8 مرداد 1396 ساعت 15:03
دست دلالان را باید از حوزه دارو قطع کرد/آغاز مجدد دوران کمبود دارویی نگران کننده است نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از ورود دلالان به حوزه فروش دارو،گفت: ایجاد دغدغه درتامین دارو برای بیماران به طورحتم در روند درمانی آنها تاثیرگذار است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg دست,دلالان,را,باید,از,حوزه,دارو,قطع,کرد/آغاز,مجدد,دوران,کمبود,دارویی,نگران,کننده,است Icana

اصغر سلیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهار نظر مدیرکل نظارت بر دارو ومواد مخدرسازمان غذا و دارو مبنی براینکه 200 قلم داروی کمیاب درکشور وجود دارد،گفت: حوزه سلامت ازاولویت های اساسی دولت و کشور است، به طورحتم سازمان غذا ودارو متولی اصلی نظارت برتولید داروهای داخلی و نحوه ورود داروی وارداتی به کشور است؛ بنابراین با توجه به اینکه تامین برخی داروها برای بیماران هزینه های بسیاری داشته و در روند درمانی بیماران حیاتی است، کمبودها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه واردات برخی داروها به کشوربرای دولت صرفه اقتصادی ندارد، افزود: بنابراین می توان برای برخی بیماری ها از داروهای تولید داخل استفاده کرد، البته اگر برخی داروهای خارجی به کشور وارد نشده و پای دلالان به توزیع و فروش این داروها وارد شود؛ به طورحتم قیمت اقلام دارویی را تا چندین برابر افزایش می دهد، بنابراین بیماران دراین شرایط باید هزینه بسیاری را برای تامین داروها پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه کمبود هیچ نوع دارویی به نفع حوزه سلامت نیست، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو به عنوان متولی اصلی نظارت بر شرکت های دارویی، توزیع و واردات دارو باید به نوعی اقدامات لازم درحوزه نظارتی را انجام دهد؛ تا بتوان از کمبودهای دارویی حتی به میزان جزیی نیز جلوگیری کرد، زیرا ایجاد دغدغه درتامین دارو برای بیماران به طورحتم در روند درمانی آنها تاثیرگذار است؛ از این رو باید با اتخاذ تدابیری ویژه از سوی مسئولان وزارت بهداشت از کمبود دارو جلوگیری کرد.

سلیمی با تاکید براینکه نقش نبود نقدینگی در کمبود دارو بسیار کمرنگ است،گفت: مهم ترین مشکل درحوزه کمبود دارو مسائل و مشکلات مدیریتی درمنابع و سیستم درمانی کشور است، متاسفانه مدیریت های مقطعی و غیرکارشناسی در حوزه دارو تاکنون مشکلات بسیاری را برای مردم و بیماران درمراکز درمانی به وجود آورده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، تاکید کرد: همچنین استفاده از دارو و تجهیزات غیراستاندارد قاچاق می تواند عوارض جبران ناپذیری بر سلامت افراد داشته باشد این درحالی است که ممکن است طول درمان بیماری را نیز افزایش دهد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو باید نظارت و کنترل خود را بر نحوه ورود دارو و تجهیزات پزشکی بیشتر کند، اگر همچنان این کالاها به صورت قاچاق وارد کشور می شود نشان میدهد که نظارت ها کامل نبوده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: کمبود ۲۰۰ قلم داروی کمیاب در کشور، بیماران را در روند درمان، دچار مشکل کرده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر