هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شاعری:

پرونده منطقه آزاد امیرآباد به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد رسید/مازندران تنها استان مرزی بدون منطقه آزاد

سرویس استان ها
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس با بیان اینکه منطقه ویژه امیرآباد سومین بندر کشور به لحاظ امکانات زیرساختی و تجهیزات نرم‌افزاری است، گفت: 16 استان مرزی داریم و مازندران تنها استانی است که منطقه آزاد ندارد.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 ساعت 09:39
پرونده منطقه آزاد امیرآباد به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد رسید/مازندران تنها استان مرزی بدون منطقه آزاد عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس با بیان اینکه منطقه ویژه امیرآباد سومین بندر کشور به لحاظ امکانات زیرساختی و تجهیزات نرم‌افزاری است، گفت: 16 استان مرزی داریم و مازندران تنها استانی است که منطقه آزاد ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102430822398.jpg پرونده,منطقه,آزاد,امیرآباد,به,دبیرخانه,شورای,عالی,مناطق,آزاد,رسید/مازندران,تنها,استان,مرزی,بدون,منطقه,آزاد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌محمد شاعری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران درباره تبدیل منطقه ویژه امیرآباد به منطقه آزاد، اظهار کرد: برداشت‌های کارشناسی توسط استانداری مازندران انجام‌شده و در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسید، پرونده منطقه آزاد امیرآباد به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد رسید و آنجا هم موردبررسی و تصویب قرار گرفت.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، در ادامه خاطرنشان کرد: این پرونده در شورای عالی مناطق آزاد که در آبان ماه سال گذشته و با حضور سازمان‌های زی ربط و به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد ؛به تصویب رسید که باید در دولت تبدیل به لایحه می‌شد و به مجلس می‌آمد و در مجلس موردبررسی قرار می‌دادیم و آن را مانند دیگر مناطق آزاد که در مجلس تصویب می‌شود، تصویب می‌کردیم که در دقایق پایانی اختلافاتی بین تعدادی از نمایندگان افتاد و کشمکش‌های شهرستانی شکل گرفت و یکی گفت شهر من و دیگر هم شهر من!

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه بیان کرد: پس از اختلاف‌نظر در بین نمایندگان، دولت هم توپ را به زمین نمایندگان انداخت و گفت نمایندگان تفاهم کنند.

شاعری افزود: با صحبت‌های که در دولت و با شخص رئیس‌جمهور داشتم ایشان نگاه مثبت و حمایتی به این موضوع دارند؛ لذا باید بر اساس شاخص‌های فنی و زیرساخت‌های ویژه امیرآباد این تصمیم گرفته شود و بر اساس کار کارشناسی منطقه آزاد به تصویب برسد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان‌های نظیر بابلسر و نوشهر هم‌ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند، امیدواریم امتیازات دیگری در نظر گرفته شود تا ظرفیت‌های این مناطق هم به توسعه برسند.

 سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه، با اظهار اینکه منطقه ویژه امیرآباد سومین بندر کشور به لحاظ امکانات زیرساختی و تجهیزات نرم‌افزاری است،گفت: در حال حاضر در این بندر تأسیسات لازم را برای حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی وجود دارد، پس‌کرانه بسیار مناسب منطقه، زیرساخت‌های لازم همچون ذخیره سیلوها، امکانات تخلیه وبارگیری و اسکله‌های لازم ظرفیت‌های خوب این بندر هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: این بندر حدود 30 کیلومتر با شهر فاصله دارد و هیچ‌گونه گره ترافیکی، آلودگی محیط زیستی در منطقه‌ایجاد نمی‌کند، امکانات و تخلیه بارگیری با سیستم پیشرفته رورو در منطقه از ویژگی‌های مهم بندر امیرآباد است ضمن اینکه هزاران میلیارد تومان در منطقه سرمایه‌گذاری شده است این منطقه با زابل، اردبیل و چابهار الا قابل‌مقایسه نیست.

عضو مجمع نمایندگان مازندران، با بیان اینکه ما 16 استان مرزی داریم و مازندران تنها استانی است که منطقه آزاد ندارد، گفت: از رئیس‌جمهور و هیئت دوات می‌خواهیم برای حل مشکل بیکاری، برای حمایت از صادرات و حمایت از تولید داخل، منطقه ویژه امیرآباد را تبدیل به منطقه آزاد کنند تا آرزوی دیرینه مردم این خطه برآورده شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط