سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پزشکیان در گفت‌وگو با خانه ملت:

مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم قابل مقایسه با ادوار سابق نبود/ آمریکا نمی‌تواند اجماع جهانی علیه ایران به وجود آورد

سرویس سیاسی
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه تعامل صحیح ایران با دنیا سبب شکست برنامه‌های ضد ایرانی آمریکا، اسرائیل و عربستان شده است.
سه‌شنبه 17 مرداد 1396 ساعت 07:22
مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم قابل مقایسه با ادوار سابق نبود/ آمریکا نمی‌تواند اجماع جهانی علیه ایران به وجود آورد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه تعامل صحیح ایران با دنیا سبب شکست برنامه‌های ضد ایرانی آمریکا، اسرائیل و عربستان شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201708106060451401.jpg مراسم,تحلیف,رئیس,جمهور,دوازدهم,قابل,مقایسه,با,ادوار,سابق,نبود/,آمریکا,نمی‌تواند,اجماع,جهانی,علیه,ایران,به,وجود,آورد Icana

مسعود پزشکیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با در خصوص برگزاری باشکوه مراسم تحلیف ریاست جمهوری با حضور مسئولان ارشد نظام و هیات‌های بلند پایه خارجی، اظهار داشت: اگر ادبیات صحیح را در گفت‌وگو با جهان انتخاب کنیم، دشمنان ایران نمی‌توانند به اهداف خود دست یابند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ادبیاتی که به دنیا فحش می‌داد ایران را منزوی کرد ولی ادبیاتی که به دنبال گفت‌وگو است ما را در صحنه نگه می‌دارد، در جهان برای ادبیاتی که به دنبال برد-برد است جایگاه وجود دارد و این ادبیات درست است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر به صورت صحیح با دنیا رابطه برقرار کنیم، طبیعتا آن‌هایی که به دنبال انزوای ایران هستند، شکست خواهند خورد، در گذشته بهانه به دست دشمنان می‌دادیم تا جهان را علیه ما بسیج کنند، اما در حال حاضر آمریکا، اسرائیل و عربستان که به دنبال انزوای ایران هستند، با در اختیار داشتن پول و قدرت روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند، زیرا نوع رفتار سیاستمداران ما عاقلانه‍‌تر شده است.

وی افزود: آمریکا از ابتدا علیه ایران تحریم‌هایی را وضع می‌کرد و مشکلات بین ایران و آمریکا دو طرفه است، زیرا آمریکا به دنبال قدرت طلبی است ولی ایران به دنبال سلطه ستیزی است و این دعوا از اول انقلاب بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.

پزشکیان با بیان اینکه اگر چهره تندی را خودمان نشان دهیم، دشمنان بقیه صحبت‌های ما را سانسور می‌کنند و چهره‌ای که نباید را از ایران نشان می‌دهند، متذکر شد: انجام اقدامات اشتباهی مانند تسخیر سفارتخانه‌ها از جمله این رفتارهای اشتباه است، اگر ما نمی‌خواهیم با کشوری رابطه داشته باشیم، به راحتی می‌توانیم به آن‌ها اعلام کنیم که باید خاک ایران را ترک کنند و نیازی به بالا رفتن از دیوار سفارتخانه‌ها نیست، زیرا دشمنان چهره مناسبی را از ما نشان نمی‌دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص مقایسه تحلیف هایی که در گذشته برگزار می شد با تحلیف رئیس جمهور دوازدهم، گفت: مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم قابل مقایسه با تحلیف روسای جمهور سابق نیست زیرا در آن زمان فقط میهمانان داخلی حضور پیدا می کردند.

پزشکیان اظهار داشت: در زمان رئیس جمهور سابق هرگاه که آمریکا اراده می‌کرد، قطعنامه‌های ضد ایرانی مورد موافقت سایر کشورها نیز قرار می گرفت ولی در حال حاضر آمریکا نمی‌تواند این کار را انجام دهد و تعامل ایران با جهان با ارزش و نوع گفت‌وگوی ایران با دنیا صحیح است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000