هدر اصلی
1388/04/15 17:52:00
سرویس بین الملل
سفر رییس مجلس به قطر -7

تاکید لاریجانی بر همگرائی کشور های اسلامی

**رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت همگرائی کشورهای اسلامی برای مقابله با مسائل و بحرانهای جهان اسلام تاکید کرد.

علی لاریجانی در حاشیه دیدار با همتای قطری خود روابط دو کشور را صمیمانه و عمیق ارزیابی کرد و گفت: سطح رایزنی های سیاسی ما با کشور قطر در بالاترین سطح قرار دارد و نقش این کشور در مسائل مهم منطقه از برجستگی برخوردار است و ما آن را ستایش می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مسائل مهم جهان اسلام نگاههای دو کشور به هم نزدیک است و ما این نقش را مهم می دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل مطرح شده دردیدار با همتای قطری خود ،برخی از این مسائل که از جمله مشکلات مهم جهان اسلام است را نگران کننده ارزیابی کردو اظهار داشت:غالبا عوامل بیرونی این مشکلات و بحران ها را برای کشورهای مسلمان دامن می زند.

وی افزود: این مسئله همگرائی کشورهای اسلامی و خصوصا پارلمانهای آنها را که با نگاه آزادتری می توانند با رایزنی با یکدیگر زمینه ها و بسترهای لازم را برای دولتها و مردم کشورهایشان فراهم نمایند،ضروری می سازد.

 لاریجانی در خصوص مسائل اقتصادی دو کشور ایران و قطر گفت: با توجه به گرایشی که در ایران وجود داردو بر اساس قوانین مصوب ، بخش خصوصی می تواند فرصتهای خوبی را در قطر به دست آوردو تحرک جدی داشته باشد که این مسئله به نفع کشور قطر نیز خواهد بود.

وی با فراوان ارزیابی کردن زمینه های استفاده کشور قطر از خدمات مهندسی ،ساختمانی و تجاری ایرانیان خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی از حضور تجار قطری و سرمایه گذاری آنان در حوزه های نفتی ، گازی ، هتل سازی و صنعتی در ایران حمایت خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر ضرورت نزدیکی اتاق های بازرگانی دو کشورگفت :اگر در این حوزه اشکالاتی هم وجود داشت می توان آنها را از طریق سیاسی حل نمود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet