آغاز هفته وحدت
1388/04/15 18:16:00
سرویس بین الملل
سفر رییس مجلس به قطر -8

لاریجانی بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری تاکید کرد

**رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تدورن مقررات نحوه فعالیت بخش خصوصی و زمینه های سرمایه گذاری آن در داخل و خارج از کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در ادامه سفر خود به قطر بعد از ظهر روز دوشنبه در جمع کارکنان سفارت ایران در دوحه، نقش دولت قطر در مسائل منطقه را مفید ارزیابی کرد و گفت: روابط سیاسی بین ایران و قطر بسیار مثبت و خوب است.

وی با اشاره به این که اراده خوبی در جهت گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با ایران بین مسئولان قطری وجود دارد، افزود: باید تلاش شود دیدگاه رسانه های این کشور به سوی مسائل اقتصادی، فرهنگی و نیز گردشگری سوق پیدا کند.

وی تاکید کرد: باید قوه محرکه مسائل اقتصادی دو کشور را فعال کنیم.

لاریجانی با تاکید بر این که باید اشکالات و موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری را با رایزنی رفع نماییم، تصریح کرد: کشورهای همسایه با توجه به مقتضیات موجود باید از سرمایه گذاری در جهت گسترش روابط اقتصادی استفاده کنند.

رئیس مجلس شورا یاسلامی همچنین بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری در بخشهای مختلف از جمله ساختمان سازی تاکید کرد و گفت: نحوه فعالیت بخش خصوصی و زمینه های سرمایه گذاری آن در داخل و خارج از کشور باید تدوین شود.

وی با اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امر سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: این نوع  سرمایه گذاری باعث توسعه و رونق اقتصادی در کشور خواهد شد.

لاریجانی ادامه داد: نباید بگذاریم ایران در محدوده و حوزه جغرافیایی خود ریسک کند و باید سهمی ازصادرات به کشورهای دیگر را از آن خود کند.

وی در خاتمه خواستار گسترش روابط اقتصادی ایران و قطر و رفع موانع موجود در این زمینه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet