سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آزادی‌خواه :

فراکسیون حج مجلس بر روند صدور ویزای اربعین نظارت می‌کند/تدابیر ستاد اربعین جامع نبوده است

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی از طریق فراکسیون حج و زیارت بر روند صدور ویزای اربعین نظارت می‌کند تا مشکلات مربوط به ایام اربعین کاهش یابد.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 07:35
فراکسیون حج مجلس بر روند صدور ویزای اربعین نظارت می‌کند/تدابیر ستاد اربعین جامع نبوده است سخنگوی کمیسیون فرهنگی تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی از طریق فراکسیون حج و زیارت بر روند صدور ویزای اربعین نظارت می‌کند تا مشکلات مربوط به ایام اربعین کاهش یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104303088454.jpg فراکسیون,حج,مجلس,بر,روند,صدور,ویزای,اربعین,نظارت,می‌کند/تدابیر,ستاد,اربعین,جامع,نبوده,است Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص ضرورت لغو ویزای اربعین، گفت:به نظر می رسد در صورتی که لغو ویزای اربعین با مراقبت‌های جدی در مرز عملیاتی و اجرایی شود مرزهای خروجی کشورمان آرام‌تر خواهند شد و در این بین زائران نیز رضایتمندی بیشتری خواهند داشت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای لغو ویزا باید همه شرایط بررسی شود، اظهارکرد: مسائل امنیتی وجود دارد که باید از سوی وزارت امورخارجه  و وزارت اطلاعات بررسی شود.

وی با یادآوری اینکه در روزهای منتهی به مراسم اربعین زائران حتی با مدارک دیگری تردد می‌کنند، ادامه داد: در این گاهی شاهد هستیم که در روزهای پایانی مرز شکسته می‌شود لذا با رفع شرایط مبهم کنونی و در نظر گرفتن مسائل اقتصادی می‌توان لغو ویزای اربعین را بررسی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در گذشته مجموعه‌هایی از سوی سفیر عراق برای صدور روادید مشخص میشد که نسبت به این امر تذکر داده شده بود، تصریح کرد: در صورت لغو نشدن ویزای اربعین باید مراکز صدور ویزا را به صورت استانی و با توجه به سامانه مربوط به ستاد اربعین به صورت استانی درنظر گرفت که زائران با مشکلات مواجه نشوند.

وی با اشاره به اینکه فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت موضوع اربعین را بررسی کرده و حتما در آستانه فرارسیدن این ایام نمایندگان مجلس در کنار ستاد اربعین خواهند بود تا مشکلات کاهش یابد، افزود: ستاد اربیعن تاکنون جلسات فصلی و تدابیر خوبی داشته اما جامع نبوده است؛ می توان اذعان کرد که ستاد اربعین درصد موفقیت بالایی داشته اما کامل نبوده به عبارتی در روزهای منتهی به روز اربعین با چالش‌هایی مانند عدم توانایی مناسب مرزبانی، هجوم زائران به مرزها، ضعف سیستم کنسولی برای پاسخگویی به زائران، ضعف در خدمات رسانی در مرزها و غیره مواجه هستیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه ستاد اربعین باید با قدرت بیشتری اقدامات خود را انجام دهد، خاطرنشان کرد: از نقش مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون حج و زیارت استاده خواهیم کرد تا مشکلات مربوط به ایام اربعین کاهش یابد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر