سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/اختصاصی خانه ملت/ بی‌طرف در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی:

افزایش کشت گلخانه‌ای برای کاهش مصرف آب / راهکار عملی برای انتقال آب داریم

سرویس سیاسی
وزیر پیشنهادی نیرو معتقد است برای انتقال آب باید از راهکارهای عملی و کارشناسی و با نگاه ملی استفاده و از نگاه سیاسی و شخصی پرهیز کرد.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 17:14
افزایش کشت گلخانه‌ای برای کاهش مصرف آب / راهکار عملی برای انتقال آب داریم وزیر پیشنهادی نیرو معتقد است برای انتقال آب باید از راهکارهای عملی و کارشناسی و با نگاه ملی استفاده و از نگاه سیاسی و شخصی پرهیز کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201708105981374089.jpg افزایش,کشت,گلخانه‌ای,برای,کاهش,مصرف,آب,/,,راهکار,عملی,برای,انتقال,آب,داریم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه ظهر امروز (شنبه، 21 مرداد ماه) فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی حضور یافت و درباره برنامه های این وزارتخانه برای چهار سال دوم کاری خود گفت: وزارت نیرو در حوزه آب، برق و فاضلاب رسالت سنگینی برعهده دارد و در حال حاضر 47 درصد از جمعیت شهری و 80 درصد از جمعیت روستایی از شبکه های آبرسانی برخوردار هستند.

وزیر پیشنهادی نیرو بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که کشور ایران کشوری خشک و نیمه خشک محسوب می شود لازم است آب های سطحی را مهار کنیم که از این رو 45 میلیارد مترمکعب در سال پتانسیل آب های زیرزمینی و 75 میلیارد مترمکعب در سال پتانسیل آب های سطحی داریم.

وی افزود: حفر بی رویه چاه غیرمجاز و برداشت آب از سفره های آب زیرزمینی که آن نیز بیش از حد مجاز بوده کشور را دچار بحران آب کرده است.

بیطرف در ادامه با بیان اینکه 52 میلیارد مترمکعب در مخازن آب داریم عنوان کرد: برداشت و مصرف آب در کشور بیش از ظرفیت آب های سطحی و زیرزمینی است که به سفره های زیرزمینی فشار آورده است لذا باید برنامه تعادل بخشی به آب های زیرزمینی و راهکاری برای کاهش مصرف آب داریم.

وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه با تأکید بر اینکه آبیاری در حوزه کشاورزی باید اصلاح شود، گفت: کشت گلخانه ای باید افزایش یابد که از این طریق محصولات کم نمی شود بلکه مصرف آب کاهش می یابد.

وی افزود: فاضلاب جزء امور زیست محیطی است که شاخص بهره برداری از آن برای برخی حوزه ها 8 درصد افزایش پیدا کرده است همچنین در حوزه برق توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش انتقال برق را شاهد بودیم چرا که دولت توانایی سرمایه گذاری در این حوزه را ندارد.

بیطرف همچنین درباره تیم مدیریتی خود گفت: هر وزیر لازم است بر اساس توانایی های افراد تیم مدیریتی خود را بچیند که ما در این حوزه شایسته سالاری را مد نظر داریم از طرفی برای سرمایه گذاری در حوزه آب راهی به جز اجرای طرح های تأمین آب نداریم، که در این زمینه بازگشت سرمایه مهم است.

وی در ادامه درباره دریاچه خزر عنوان کرد: تأمین آب راهکارهای مختلفی دارد که برخی از آنها استفاده از آب های سطحی، زیرزمینی، ژرف، برگشتی و حوزه های مجاور است که در این خصوص معمولا با کمبود بودجه مواجه هستیم که مجلس باید در این زمینه کمک کند.

وزیر پیشنهادی نیرو در پایان با تأکید بر اینکه برای انتقال آب باید راهکار عملی و کارشناسی به جای سیاسی داشت، اظهار کرد: در این خصوص باید واقع بینانه و با نگاه ملی عمل شود و از منافع شخصی جلوگیری شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000