شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
/اختصاصی خانه ملت/ آوایی در فراکسیون مستقلین ولایی:

حقوق شهروندی و ارتقاء شاخص‌های حقوق بشر از موارد موردنظر وزارت دادگستری دولت دوازدهم /پاسخ آوایی به شایعات مربوط به اهل تصوف بودن

سرویس اجتماعی
وزیر پیشنهادی دادگستری با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها در جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خصوص مسائل قضائی گفت: تشریک مساعی نسبت به تحقق اهداف مشترک مانند حقوق شهروندی و ارتقاء شاخص های حقوق بشر از موارد موردنظر وزارت دادگستری در 4 سال آینده است.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 17:34
حقوق شهروندی و ارتقاء شاخص‌های حقوق بشر از موارد موردنظر وزارت دادگستری دولت دوازدهم /پاسخ آوایی به شایعات مربوط به اهل تصوف بودن وزیر پیشنهادی دادگستری با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها در جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خصوص مسائل قضائی گفت: تشریک مساعی نسبت به تحقق اهداف مشترک مانند حقوق شهروندی و ارتقاء شاخص های حقوق بشر از موارد موردنظر وزارت دادگستری در 4 سال آینده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201708104265625029.jpg حقوق,شهروندی,و,ارتقاء,شاخص‌های,حقوق,بشر,از,موارد,موردنظر,وزارت,دادگستری,دولت,دوازدهم,/پاسخ,آوایی,به,شایعات,مربوط,به,اهل,تصوف,بودن Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری امروز (شنبه، 21 مردادماه) برای برنامه های پیشنهادی خود در جهت اداره وزارت دادگستری در فراکسیون مستقلین ولایی حضور یافت.

وزیر پیشنهادی دادگستری در این نشست با اشاره به یکی از مهم ترین دغدغه های نمایندگان در خصوص عدم پاسخگو نبودن وزیر دادگستری به مسائل و موارد مورد نظر در این وزارتخانه گفت: نمایندگان در طی جلسات چند روز گذشته بارها مطرح کرده اند که وزرای دادگستری در هیچ دوره ای از اختیار لازم و کافی برای پاسخگو بودن نسبت به عملکرد سیستم قضایی برخوردار نیستند.

آوایی تاکید کرد: با بررسی های انجام شده مشخص شد که سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان در بخش قابل توجهی پاسخ داده شده است بنابراین امیدوارم که پاسخگویی وزارت دادگستری به تعامل و همکاری منسجم میان قوای سه گانه کمک کند.

وی با اشاره به اینکه در طول 4 سال آینده به طور حتم روابط میان وزارت دادگستری و مجلس افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: باید بتوان با افزایش تعامل ها به سوال و دغدغه نمایندگان پاسخ داد بنابراین این ظرفیت در قانون وجود داشته و هر سازمانی مکلف به پاسخگویی به نمایندگان است و امیدواریم این کار انجام شود.

وزیر پیشنهادی دادگستری با بیان اینکه تقویت هماهنگی میان مجموعه وابسته به قوه قضائیه و نمایندگان مجلس بر عهده وزارت دادگستری است، گفت: همچنین تاکید و تشریک مساعی نسبت به تحقق اهداف مشترک مانند حقوق شهروندی، ارتقاء شاخص های حقوق بشر باید مدنظر قرار گیرد به طوری که پس از 40 سال از پیروزی انقلاب باید نگاه جدی به این مباحث کرد تا بتوان پیشرفت قابل توجهی را به دست آورد.

آوایی با اشاره به یکی از مهم ترین وظایف وزیر دادگستری افزود: نحوه ارتباط بین قوا نیز بسیار قابل اهمیت است در حال حاضر برخی اختلافات میان قوا به تریبون ها کشیده می شود که آثار آن متاسفانه قابل قبول نیست بنابراین باید اختلافات را به نحوی رفع کرد که نیازی به طرح آن ها در فضای رسانه ای کشور نباشیم. همچنین برنامه های مبارزه با فساد نیز در دستورکار این وزارتخانه قرار دارد.

وزیر پیشنهادی دادگستری گفت: باید بررسی جامعی در رابطه با موضوع تعزیرات حکومتی و دغدغه های آن انجام داد از این رو امیدواریم برای همه این دغدغه ها اقدامات مفید را انجام داد.

در ادامه این جلسه مرتضی خاتمی در خصوص چگونگی تقویت ارتباط بین قوای سه گانه و وزارت دادگستری از وزیر پیشنهادی سوال پرسید که آوایی در جواب این پرسش گفت: امیدواریم که در طی 4 سال آینده شرایطی در کشور حاکم شود که نمایندگان کمتر در مورد مسائل قضائی سوالاتی را مطرح کنند اما اگر به رغم تمام پیگیری ها این اتفاق رخ دهد با تمام ظرفیت های قانونی و شخصی به طور حتم به سوالات نمایندگان پاسخ داده خواهد شد.

وزیر پیشنهادی دادگستری در خصوص سوالی مبنی بر ارتباطش با اهل تصوف گفت: تاکنون چون در معرض چنین پست هایی قرار نداشتم چنین مسائلی نیز تاکنون مطرح نشده است اما در طی چند روز گذشته که به عنوان وزیر پیشنهادی مطرح شده ام از رسانه ها متوجه شدم که درویش هستم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000