سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی در تشریح نشست کمیسیون فرهنگی با بطحایی:

تأکید گزینه پیشنهادی آموزش‌وپرورش بر حل مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان/ انتقاد بطحایی به مغفول ماندن نقش پرورش در نظام آموزشی

سرویس فرهنگی
به گفته یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است اگر مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان برطرف شود بسیاری از مسائل آموزشی کشور بهبود خواهد یافت.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 18:00
تأکید گزینه پیشنهادی آموزش‌وپرورش بر حل مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان/ انتقاد بطحایی به مغفول ماندن نقش پرورش در نظام آموزشی به گفته یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است اگر مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان برطرف شود بسیاری از مسائل آموزشی کشور بهبود خواهد یافت. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101171603141.jpg تأکید,گزینه,پیشنهادی,آموزش‌وپرورش,بر,حل,مشکل,معیشتی,و,امنیت,شغلی,معلمان/,انتقاد,بطحایی,به,مغفول,ماندن,نقش,پرورش,در,نظام,آموزشی Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست امروز (شنبه 21 مردادماه) کمیسیون فرهنگی مجلس با محمد بطحایی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، گفت: در این نشست موضوعات مختلفی درباره وضعیت آموزشی دانش‌آموزان و امنیت شغلی و معیشت معلمان مطرح شد که نمایندگان و وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نظرات خود را درباره این موضوعات مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است که اگر مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان برطرف شود بسیاری از مسائل آموزشی کشور بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بسیاری از معلمان کشور هنوز تعیین تکلیف نشده و امنیت شغلی آن‌ها با مخاطره همراه است، افزود: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بر حل این مشکل و معضلات معیشتی معلمان تأکید کرد اما مشخص نکرد که منابع مالی این دو مسئله را از چه منبعی تأمین خواهد کرد.

سیاوشی اضافه کرد: در ادامه این نشست با توجه به سوالاتی که از آقای بطحایی مطرح شد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از نابرابری‌های آموزشی انتقاد و تأکید کرد که با مدل‌های نوین آموزشی تلاش می‌کنیم دانش آموزان در سراسر کشور از فرصت برابر برای تحصیل برخوردار باشند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر که در کمیسیون از سوی اعضا مطرح شد تأکید بر این مسئله بود که آموزش و پروش صرفا به مباحثی آموزشی می‌پردازد و موضوع پرورش دانش آموزان کاملا رها شده است که وزیر پیشنهادی نیز در این مسئله با برخی اعضا که این مسئله را مطرح کردند، هم‌نظر بودند و نتیجه این شد که به مسائل فرهنگی و به ویژه آموزه‎های دینی برای تقویت بعد پرورشی دانش آموزان برنامه‌های جدی در نظر گرفته شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه در این نشست آقای بطحایی به این سوال پاسخ نداد که چرا با وجود 35 سال سابقه کاری در مدیریت کلان و میانی سیستم آموزشی کشور تغییراتی که بیان شد، در وزارت آموزش و پرورش اعمال نشد ولی امروز که بعد از 35 سال در رأس هرم قرار گرفته‌اید، داعیه‌دار تغییر در سیستم هستید.

سیاوشی با بیان اینکه این مسئله به عنوان نقد نظریات مطرح شده از سوی  وزیر پیشنهادی آموزش و پروش مطرح شد و پاسخ روشنی هم در این زمینه داده نشد، ادامه داد: همگان به مشکلات و ضعف سیستم آموزشی کشور واقفیم و می‌دانیم که این سیستم نیاز به روش‌های نوین و ‌سازی دارد اما اینکه افرادی از درون سیستم که مسئولان مدیریتی میانی و کلان در حوزه آموزش و پرورش داشته باشند و امروز نیز به این روش منتقد باشند، جای سوال دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: در این خصوص انتقاداتی به گزینه پیشنهادی دولت وارد بوده که با توجه به اینکه این مسئله درد عمیقی از قشر فرهنگی جامعه است ضرورت پاسخگویی و شفاف‌سازی بیشتر در این زمینه احساس می‌شود.

وی اظهار کرد: فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان مشکل بزرگی در سیستم آموزش و پرورش ایجاد کرده است و این مسئله با توجه به اینکه سلامت مالی وزرا یکی از مسائل مهم مد نظر در فراکسیون امید مجلس است حتما این مسئله در فراکسیون با جزئیات بیشتر با حضور آقای بطحایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: با توجه به حضور برخی نمایندگان استانی در کمیسیون فرهنگی مجلس باقی وقت جلسه به طرح مشکلات و مسائل حوزه انتخابیه  نمایندگان و انتقال این مشکلات به آقای بطحایی گذشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000