سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آذری جهرمی در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد؛

وعده 18 ماهه برای توسعه پوشش مخابراتی روستایی/ حمایت از قانون کپی رایت برای توسعه کسب و کارهای نوپا

سرویس اقتصادی
وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم به مردم وعده داد که در طی 18 ماه پوشش و دسترسی‌های روستایی را در مناطق کمتر برخوردار طی یک برنامه مناسب توسعه دهد.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 19:21
وعده 18 ماهه برای توسعه پوشش مخابراتی روستایی/ حمایت از قانون کپی رایت برای توسعه کسب و کارهای نوپا وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم به مردم وعده داد که در طی 18 ماه پوشش و دسترسی‌های روستایی را در مناطق کمتر برخوردار طی یک برنامه مناسب توسعه دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201708107138370162.jpg وعده,18,ماهه,برای,توسعه,پوشش,مخابراتی,روستایی/,حمایت,از,قانون,کپی,رایت,برای,توسعه,کسب,و,کارهای,نوپا Icana

محمدجواد آذری جهرمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه برنامه ریزی جدی نمایندگان در قالب کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف برای بررسی برنامه وزرای پیشنهادی آغاز شده است، گفت: نمایندگان مطالعه جدی بر روی برنامه‌های وزرا داشته‌اند و برنامه‌ها را با قوانین بالادستی، سیاست‌های کلی و برنامه ششم توسعه انطباق داده‌اند.

وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری دولت دوازدهم با بیان اینکه انطباق برنامه‌های وزارتخانه‌های مختلف با یکدیگر از جمله مباحث مورد تأکید نمایندگان است، افزود: بحث توسعه مناطق کمتر برخوردار و روستایی با جدیت توسط نمایندگان پیگیری می‌شود و برنامه وزرای پیشنهادی با برنامه رئیس جمهور در زمان انتخابات و همراهی با آراء نیز تطبیق داده می شود.

آذری جهرمی ادامه داد: حقوق زنان و جوانان در مجموعه دولت جزو محورهای عمده سوالات نمایندگان از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم است و حضور وزرا در کمیسیون‌ها زمان خوبی برای گفت و شنود و بررسی برنامه‌ها است که گفت وگوها در فضای صمیمانه پیش می رود.

وی اظهارامیدواری کرد که آمادگی لازم برای روز سه شنبه که زمان آغاز بررسی برنامه‌های وزرا و فرآیند رأی اعتماد در کابینه است، فراهم شود.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر تبلیغ وزیر پیشنهادی ارتباطات از برنامه دیرین دیرین، تصریح کرد: مجموعه "دیرین دیرین" یکی از مجموعه‌هایی است که در پی توسعه‌هایی تلاش شد تا به ثمر بنشیند و درنهایت موفقیت کسب کرد و به درآمدزایی رسید که با توجه به فضایی که ایجاد شده بود این مجموعه احساس کرد که پاسخی تنظیم و ارسال کند البته این اقدام مورد رضایت بنده نبود و سپس معترض شدیم که این فرآیند برای مجلس مطلوب نباشد هر چند که باید پاسخی به افکار عمومی داده شود.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم افزود: این موضوع تبلیغی از سوی بنده نبود و به صورت خودجوش انجام شده بود.

وی با بیان اینکه فضای امید در جامعه حاکم شده که نظام به جوانان اعتماد می‌کند، ادامه داد: امیدوارم اگر توفیقی حاصل شد و نمایندگان مجلس به بنده اعتماد کردند بتوانم شاخص نسلی را که پرچم آن بر دوش بنده قرار می گیرد به خوبی پیش ببرم؛ اعتماد به جوانان مسیری بوده که در واقع مسیر نجات کشور است.

آذری جهرمی با بیان اینکه وعده 18 ماهه به نمایندگان و مردم داده است، یادآور شد: به مردم وعده داده شده که پوشش ها و دسترسی‌های روستایی در مناطق کمتر برخوردار با یک اقدام جدی و برنامه مناسب توسعه داده شود هر چند که در برنامه پیش بینی شده که طی 4 سال پوشش‌های روستایی گسترش داده شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال، موضوع اول وزارت ارتباطات نبوده و وزارت ارتباطات مسئولیت مستقیم در این باره ندارد، افزود: وزارت ارتباطات  تلاش‌های زیادی برای حصول نتیجه برای افزایش اشتغال خواهد داشت و با توجه به اینکه در برنامه دولت وعده داده شده که سالیانه 900 هزار شغل ایجاد شود، ایجاد صد هزار شغل وظیفه وزارت ارتباطات است که بخش مهمی از این ایجاد شغل در حوزه فناوری اطلاعات است.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم تصریح کرد: طبیعتا بر اساس قولی که دولت به مردم و برنامه‌ای که بر این اساس وزرا به مجلس ارائه کرده‌اند یکی از محورهای مهم توسعه کسب و کارهای نوپا است که اگر مشکلات آنها همانند نظام بیمه‌ای، مشکلات اقتصادی، حمایت قانونی از قانون کپی رایت، بهبود شرایط قوانین حریم خصوصی رفع شود می توان به نتایج مطلوب در توسعه کسب و کارهای نوپا دست یافت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000