سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/اختصاصی خانه ملت/ زنگنه در فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه توسعه کشور:

متهمان پرونده کرسنت جای مدعیان نشسته اند/2 سوم بودجه صرف یارانه انرژی می شود

سرویس اقتصادی
وزیر پیشنهادی نفت گفت: کسانی که متهمان پرونده کرسنت هستند تبدیل به مدعیان این پرونده شده اند.
شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 21:52
متهمان پرونده کرسنت جای مدعیان نشسته اند/2 سوم بودجه صرف یارانه انرژی می شود وزیر پیشنهادی نفت گفت: کسانی که متهمان پرونده کرسنت هستند تبدیل به مدعیان این پرونده شده اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201708109560519931.jpg متهمان,پرونده,کرسنت,جای,مدعیان,نشسته,اند/2,سوم,بودجه,صرف,یارانه,انرژی,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه عصر امروز (شنبه، 21 مرداد ماه) در فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه توسعه کشور اظهار داشت: در قرارداد با توتال بزرگ ترین کاری که کرده ایم این است اگر تحریم ها برگشت اسنپ بک صورت نمی گیرد؛ یعنی تمام بدهی های ما به طرف مقابل حال نمی شود.

وی افزود: تا زمانی که این طرح به تولید برسد هیچ پرداختی نمی کنیم و خسارت هم نمی دهیم و بابت تأخیر نیز جریمه ای پرداخت نمی کنیم.

زنگنه ادامه داد: اگر تحریم ها برگردد ما می توانیم یک سری برنامه ها داشته باشیم اما نصف ماجرا ما هستیم و نصف دیگر ماجرا دست ما نیست و طرف های مقابل هستند که باید تمایل به خرید از ما را داشته باشند.

وزیر پیشنهادی نفت اظهار داشت: در زمان تحریم چند کشور با آمریکا توافق کرده بودند که روزی یک میلیون بشکه نفت از ایران ببرند که این کشورها چین، کره، ژاپن، هند و ترکیه بوده اند.

وی افزود: در حال حاضر دو کشور از اعضای شورای امنیت با ما قرارداد بسته اند که اگر تعداد این کشورها به 5 برسد و میزان سرمایه گذاری آن ها به 70 میلیارد دلار برسد در این شرایط به سادگی نمی توانند ما را تحریم کنند.

زنگنه گفت: وقتی در سال 76 وارد وزارت نفت شدم تولید مواد پتروشیمی 1 میلیارد دلار بود و بعدا که بیرون آمدم این رقم به 30 میلیارد دلار رسیده بود، اگر در زمان تحریم ها پتروشیمی ها نبودند تراز ارزی ما نمی توانست جواب بدهد و در حال حاضر می توانیم درآمد حاصل از تولید پتروشیمی ها را به 60 میلیارد دلار برسانیم.

وی افزود: سالانه بیش از 50 میلیارد دلار یارانه انرژی می دهیم که این رقم معادل 2 سوم بودجه کشور است و با این شرایط صرفه جویی محقق نمی شود.

زنگنه در پاسخ به قاضی پور پیرامون پرونده کرسنت اظهار داشت: متهمان جای شاکیان نشسته اند، کسانی که متهمان این پرونده هستند مدعیان پرونده شده اند و بعدا من می توانم صحبت کنم که چه فاجعه ای را ایجاد کردند.

وزیر پیشنهادی نفت بیان کرد: گاز را به جای اینکه بفروشند، سوزاندند و بحرانی را به وجود آوردند که 100 آدم عاقل هم نمی توانند به این سادگی درستش کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000