سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/اختصاصی خانه ملت/ شریعتمداری در نشست فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور:

مهمترین جراحی اقتصادی در زمان مسئولیت من صورت پذیرفت

سرویس اقتصادی
وزیر پیشنهادی صنعت دولت دوازدهم، گفت: تنها دوره ای که وزارت بازرگانی و وزارت خانه های تولیدی ذی ربط بر سر منافع ملی تفاهم داشتند در دوره ای بود که من مسئولیت آن را بر عهده داشتم در واقع مهمترین جراحی را در امر اقتصاد انجام دادیم.
یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 00:40
مهمترین جراحی اقتصادی در زمان مسئولیت من صورت پذیرفت وزیر پیشنهادی صنعت دولت دوازدهم، گفت: تنها دوره ای که وزارت بازرگانی و وزارت خانه های تولیدی ذی ربط بر سر منافع ملی تفاهم داشتند در دوره ای بود که من مسئولیت آن را بر عهده داشتم در واقع مهمترین جراحی را در امر اقتصاد انجام دادیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201708106521682702.jpg مهمترین,جراحی,اقتصادی,در,زمان,مسئولیت,من,صورت,پذیرفت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدت و تجارت دولت دوازدهم شنبه 21 مرداد در نشست فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور یادآور شد: برای اجرای برنامه ششم باید تمامی قوا مکلف به اجرای آن شوند؛  اگر بخواهیم به اهداف کلان بلند مدت کشور توجه کنیم در حوزه صادرات غیرنفتی، متوسط رشد سالانه 21.7 درصد نیاز به تلاش مضاعف تمامی دستگاه های اجرای دارد.

شریعتمداری ادامه داد: 15بند برنامه ششم مربوط به وزارت صنعت است و ما خود را موظف به اجرای آنها می دانیم؛ البته برخی مفاد در قانون برنامه ششم ذکر نشده و باید به آنها توجه شود.

وی یادآور شد: موضوع صادرات غیرنفتی متکی به حمایت ها است و در دوره ای با اجرای قانون برنامه سوم این روش را در مورد نرخ ارز پیش گرفتیم و مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی را محاسبه و نرخ ارز در این چارچوب می توانست بازی کند.

این وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم، افزود: تورم داخلی را با ارائه مشوق هایی باید جبران کرد و با توجه به مفاد همین قانون برنامه باید از صنایع دانش بنیان نیز حمایت شود. باید از آن دسته از فعالیت های تولیدی که منجر به صادرات غیرنفتی می شوند اما دارای شرایط استراتژیک هستند و تامین کالاهای اساسی کشور به عهده آنها است و به صادرت غیرنفتی کمک می کنند حمایت کرد.

شریعتمداری ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر از مشوق ها در صادرات غیرنفتی کالاها خبری نیست؛ افزایش تولید متکی به منابع مالی است و باید منابع مالی آن تامین شود.

وی افزود: تنها دوره ای که وزارت بازرگانی و وزارت خانه های تولیدی ذی ربط بر سر منافع ملی تفاهم داشتند و اختلاف نظری وجود نداشت در دوره ای بود که من مسئولیت آن را بر عهده داشتم در واقع مهمترین جراحی را در امر اقتصاد انجام دادیم.

این وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم یادآور شد: 230هزار میلیارد تومان منابع بانکی در اختیار وزارت صنعت است که حدود 60 الی 70 درصد آن کاملا فریز شده و مابقی زیاد نیست و چنانچه نظارت درستی را بر این موضوع داشته باشیم می توان به پیشرفت کشور کمک کرد.

شریعتمداری افزود: هر سه ماهه باید گزارشی را به مجلس ارائه کنیم و این امر را انجام خواهیم داد زیرا با همکاری  مفید مجلس می توان روند رشد کشور را حفظ کرد.

این وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم ادامه داد: همکاری متقابل ما با دیگر وزرا که به نوعی با وزارت خانه صنعت مرتبط هستند می تواند به حل مشکلات این حوزه کمک کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000