انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/16 21:13:00
سرویس فرهنگی
فرهنگ و جامعه در دولت دهم -3

آرین منش: از دولت آینده یک جهش در حوزه فرهنگ و هنر انتظار می رود

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ازدولت آینده یک جهش در حوزه فرهنگ و هنرانتظار می رود.

"جواد آرین منش"  در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، یادآورشد:  دولت آینده کار خود را با تدوین و تصویب لایحه برنامه پنجم توسعه آغاز خواهد کرد.

وی گفت: لایحه برنامه پنجم توسعه تقریبا یک ماه آینده به مجلس خواهد آمد و تا پایان امسال نیز این برنامه نهایی شده و از ابتدای سال آینده نیز مبنای تصمیم‌گیری‌ها در دستگاه‌های دولتی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: انتظار این است که دولت دهم پس از تصویب برنامه پنجم توسعه آن را به اجرا درآورد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اولویت‌های حوزه فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شده است، ادامه داد: مواردی مانند مهندسی فرهنگی، پیوست فرهنگی طرح‌های مهم از موضوعاتی است که در سیاست‌های برنامه پنجم به آن توجه شده است.

آرین منش همچنین توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی، توجه به هنر و فرهنگ منطبق با سند چشم انداز، گسترش امکانات فرهنگی، هنری، سینمایی و مقابله با تهاجم فرهنگی رااز دیگر مواردی برشمرد که دولت آینده باید به آن توجه کند.

نماینده مشهد خاطرنشان کرد: در صورتی که بحث مهندسی فرهنگی تحقق یابد جایگاه نهادهای فرهنگی به درستی مشخص خواهد شد. همچنین تداخل وظایف و تعدد مراکز تصمیم گیری از میان برداشته شده و متولیان حوزه فرهنگ و هنر به درستی مشخص می‌شوند.

وی گفت: انتظار نیز این است که در دولت آینده یک جهش در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد شود.

آرین منش در خصوص کابینه دولت آینده نیز اظهار داشت: انتظار مردم و ما این است که کابینه دولت دهم فراگیرتر و توانمندتر باشد و از همه ظرفیت‌های نیروهای اصولگرا و کارشناسی نخبگان و اندیشمندان نسبت به دولت نهم بیشتر استفاده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet