هدر اصلی
1388/04/18 23:41:00
سرویس بین الملل

نامه بروجردی به همتای آلمانی اش درباره قتل یک بانوی محجبه در این کشور

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان در خصوص کشته شدن بانوی محجبه مصری در یک دادگاه این کشور نامه نوشت.

به گزارش خانه ملت،‌ متن  نامه "علاءالدین بروجردی" به این شرح است:

جناب پولنتس

رئیس محترم کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان

سلام علیکم

آنچه مرا واداشت که این نامه را به جنابعالی بنویسم صحنه دهشتناک کشتن یک انسان بی گناه، آن هم مادر، در برابر چشمان وحشت زده فرزند و همسر وی در دادگاه آلمان است و تاسف بارتر اینکه پلیس امنیتی دادگاه به جای نجات این زن بی گناه مصری، به همسر وی آقای علی عکاض، دانشجوی دوره دکترای ژنتیک که برای نجات همسرش از کشته شدن به کمک وی شتافته بود، تیراندازی و وی را مجروح نموده است.

جناب پولنتس ؛

دادگاه در همه جای دنیا امن ترین نقطه و پناهگاه انسانهای بی گناه است که برای دفاع از حق خود به قانون پناه می برند. دادگاه مکان مقدسی است که به جای ترور منطق و به جای سلاح قانون در آن حرف آخر را می زند .

جای تعجب و شگفتی فراوان است که درآلمان به عنوان کشور مدعی دموکراسی ودفاع از حقوق بشر این فاجعه دردناک که احساسات هر انسانی را به شدت جریحه دار می سازد در دادگاه اتفاق می افتد.

جناب پولنتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان !

راستی گناه خانم مروه الشربینی چه بود که اینگونه وحشیانه در دادگاه آلمان به قتل رسید؟ آیا پناه بردن به دادگاه و شکایت از تعرض یک نژادپرست آلمانی در کشور شما گناه است که دربرابر چشمان رئیس دادگاه آلمان این خانم اینگونه بی رحمانه به قتل می رسد و تاسف بار تر اینکه همسر وی که برای دفاع از او دخالت کرده است به ضرب گلوله مامورین امنیتی دادگاه آلمان مجروح می شود؟ یعنی پلیس کشور شما به جای حمایت از یک زن بی گناه در حال کشته شدن به همسر وی که برای دفاع از او به کمکش شتافته است شلیک می کند؟ آنگاه شما افتخار می کنید که در کشورتان اعدام را ممنوع کرده اید و به دیگران نیز توصیه می نمایید که به شما تاسی نمایند؟

شما کشتن افراد جنایتکار را ممنوع می کنید ولی اجازه می دهید افراد بی گناه کشته شوند. راستی این چه منطقی است که در کشور شما حاکم است.

چناب پولنتس رئیس کمیسیون سیاست خارجی آلمان!

آیا هنوز هم فکر می کنید جهان غرب با کشتن این زن بی گناه در دادگاه و یا کشتن یک ایرانی در کانادا توسط پلیس و یا فاجعه شکنجه های قرون وسطایی و زندان گوانتانامو و یا شکنجه های وحشیانه ابوغریب و یا ده ها نمونه دیگر از نقش حقوق بشر بازهم باید سردمدار دفاع از حقوق بشر باشید و خود را در جایگاهی بداند که به دیگر کشورها درس حقوق بشر بدهد؟

اجازه دهید منصفانه قضاوت کنیم و به جهانیان اجازه دهیم به ادعاهای غرب از حقوق بشر و عدالت با شک و تردید بنگرند و به آنها حق بدهیم که واقعیت های تلخ جهان غرب را همانند کشتن وحشیانه زن مصری در دادگاه آلمان به عنوان ملاکهای قضاوت خود قرار دهند وغرب نیز از توهم موجود خارج شود و واقعیت های تلخ را با شهامت بپذیرد و اعلام نماید .

جناب پولنتس امیدوارم این نامه بتواند سرآغاز بحث جدیدی میان جمهوری اسلامی ایران وآلمان با توجه به مذاکرات مستمری که روسای کمیسیونهای سیاست خارجی دو کشور با یکدیگر دارند قرار گیرد که این گونه واقعیت های غرب را مورد بحث و گفتگو قرار دهیم .

با احترام - علاء الدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet