آغاز هفته وحدت
1396/05/28 13:01:09
سرویس صحن
میرزایی نیکو در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی:

موضع سیاسی وزیر فرهنگ باید شفاف باشد/رایزن‌های فرهنگی برای نسل جوان آن سوی مرزها چه کردند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به اینکه موضع سیاسی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شفاف باشد، گفت: لیست بلندبالای رایزن های فرهنگی برای نسل جوان آن سوی مرزها چه کردند.
موضع سیاسی وزیر فرهنگ باید شفاف باشد/رایزن‌های فرهنگی برای نسل جوان آن سوی مرزها چه کردند نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به اینکه موضع سیاسی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شفاف باشد، گفت: لیست بلندبالای رایزن های فرهنگی برای نسل جوان آن سوی مرزها چه کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101947252463.jpg موضع,سیاسی,وزیر,فرهنگ,باید,شفاف,باشد/رایزن‌های,فرهنگی,برای,نسل,جوان,آن,سوی,مرزها,چه,کردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم میرزایی نیکو  در نشست علنی امروز (شنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مخالفت با فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: خالد حسینی در بادبادک باز گفته بود ناراحت شدن از یک حقیقت بهتر از تسکین یافتن با یک دروغ است. به عنوان یک نماینده اصلاح طلب فراکسیون امید طبق سوگندی که خورده ام مخالفت می‌کنم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار کرد: جناب جنتی که رفت، داشتیم عادت می کردیم به هوای تازه سید رضا صالحی امیری، با همه توانمندی و انرژی؛ تغییری وافر آمد و ورقی رقم خورد شد سید عباس صالح شریعتی معروف به صالحی از پژوهشگران فسلسفه حوزه علمیه؛ مردی از مشهد مقدس، شهر کنسرت ممنوع! و من به عنوان دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبا چشم دوختم که کی می شود فرهنگ و هنر این مرز و بوم برسد به دست اهالی همین حوالی که این روزها به جای آرامش و آسایش، به جای بیمه و حمایت صنفی و نان و شعر، دغدغه هایشان فقط و فقط قبری در قطعه هنرمندان است، وزارت و صدارت پیشکش.

وی خطاب به رئیس جمهور، ادامه داد: چیدمان کابینه حق مسلم شماست، اما یادمان نمی رود جمله "تکرار می کنم" سید محمد خاتمی وزیر فرهنگ و هنر خیلی دور خیلی نزدیک و حمایت تمام قد اصلاح طلبان از جنابعالی. شما صددرصد به تفکر 24 میلیونی خیلی بدهکار هستید. مردمانی که به شما و شعارهایتان در برابر جناح رقیب اعتماد کردند، مبادا سلب این اعتماد به کل جریان اصلاح طلبان حامی نسبت داده شود و بی تفاوتی و دلزدگی از کلیه طیف ها و جریان ها در رأس امور برای جوانان پرشور امید ما رقم بخورد. وزارت ارشاد حق مسلم هنرمندان و چهره های ماندگار و نخبگان فرهنگ و هنر و ادب این مرز و بوم نیست؟

میرزایی نیکو تصریح کرد: آقای صالحی ربنای استاد پیشکش، شما در کسوت نماد تلفیق حوزه و دانشگاه بیایید یک بار برای همیشه تکلیف ما را روشن کنید، از نسبت حلال ها و حرام ها و هنر به خصوص موسیقی. پاسداشت هنر، سید معمار حسینیه ارشاد و بانوی مجسمه مادر در حصر پیشکش.

این نماینده مردم در مجلس دهم با طرح یک سوال مبنی بر اینکه وزارت فرهنگ و هنر کی می خواهد از بازخوانی و سانسور و توقیف بعد از مجوز هفت خوان رها گردد، افزود: جناب صالحی؛ سرنوشت و سرگذشت صاحب نفسان تاریخ تئاتر، سینما و هنرهای تجسمی و الباقی در سایه سکوت بماند. ما این روزها به کارتن های هادی حیدری و سیاه مشق های محمد قوچانی رَم کرده ایم، اینها فرزندان من و شما هستند. حمایت از کیارستمی و اسکار فرهادی، تسلیت و تبریک، افتخار و این مسائل را نخواستیم، دستخطی له یا علیه از شما دیده ایم؟

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: آمار کمّی فیلم و تیراژ کتاب ، ساده دستکاری می شود، اما چند کنلل هنوز در پیچ و خم بروکراسی ممیزی خاک می خورند و زخم هایی که روح هنرمندان را می خراشد و می تراشد. ما فرزندانمان را ، نسل جوانان مان را توقیف کرده ایم. لیست بلندبالای رایزن های فرهنگی و سازمانی مشابه وزارت خارجه و سفیران فرهنگی ایران برای نسل جوان آن سوی مرزها چه کردند؟ دیپلماسی فرهنگی برون مرزیتان چیست؟

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: حضرت آقای صالحی؛ صفحات اجتماعی شما کی، کجا و چند ساله است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی و کلا دنیای مجازی بدون فیلتر یا ممنوع؟ اختیار امنیت جامعه فرهنگی، دقیقا با چه کسی است؟

وی خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: من ذره ای به دغدغه دینی جنابعالی در سطح اجتهاد حوزوی شک ندارم اما شما به عنوان عضوی از بدنه وزارت نام ببرید از حضورتان در جشنواره ها، کنسرت ها، تئاتر و مثلا این روزها جشن های صنفی.

میرزایی نیکو تصریح کرد: موضع سیاسی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شفاف باشد، خط فکری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، اگر معلوم نباشد، آش همان آش و کاسه می شود مسلخ اصلاح طلبان و روشنفکران به دست تحجر، تعصب و دلواپسی؛ و به قول جانبازان اصلاحات "رأی ما هم میشود قدرت به مثابه کالا".

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای ما معلوم کنید بودجه عرض و طویل ارشاد کی به دست اهالی هنر خواهد رسید؟ شما فرمودید نخ تسبیح هستید، برای ما شفاف بگویید مهره های این تسبیح چه کسانی خواهند بود؟ چرا هنر را سیاسی بازی کردید؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet