آغاز هفته وحدت
1396/05/28 12:55:48
سرویس صحن
ذوالقدر در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سید عباس صالحی روابط منحصر به فردی با علما دارد/ مهم ترین مسئله در موضوع فرهنگ، گفت و گو، تعامل و اعتدال است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سید عباس صالحی یک وزیر غیرسیاسی و دارای دغدغه فرهنگی است که با علما و اصحاب فرهنگ و هنر نیز ارتباط بسیار خوبی دارد.
سید عباس صالحی روابط منحصر به فردی با علما دارد/ مهم ترین مسئله در موضوع فرهنگ، گفت و گو، تعامل و اعتدال است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سید عباس صالحی یک وزیر غیرسیاسی و دارای دغدغه فرهنگی است که با علما و اصحاب فرهنگ و هنر نیز ارتباط بسیار خوبی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610102283887739.jpg سید,عباس,صالحی,روابط,منحصر,به,فردی,با,علما,دارد/,مهم,ترین,مسئله,در,موضوع,فرهنگ،,گفت,و,گو،,تعامل,و,اعتدال,است Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر  در نشست علنی امروز (شنبه، 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه های سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: یاد و خاطره امام و شهیدان را گرامی می داریم که آرامش امروز نتیجه ایثارگری آن ها است همچنین گرامی می داریم ایام بازگشت آزادگان و گرامی می داریم یاد آیت الله هاشمی هم سنگر مقام معظم رهبری و با توجه به بررسی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از سید مرتضی آوینی یاد می کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرهنگ سنگ بنای اعتلای جامعه است و میراث نسل امروز برای فردا انتخاب متولیان این میراث حساس است از این رو معرفی شایسته سید عباس صالحی به فال نیک می گیریم.

ذوالقدر متذکر شد: می دانیم که راهکار فرهنگی بهره گیری از منطق، استدلال، موعظه و جدال نیکو است ما در این حوزه نیاز داریم که وزیر و مدیر اهل فرهنگ باشد که این ویژگی ها در شخصیت دکتر صالحی با توجه به سوابق وجود دارد.

وی افزود: حوزه فرهنگ جز با گفت و گو و مدارا قابل مدیریت نیست، با نگاه به گذشته به این نتیجه می رسیم که وزارت فرهنگ مرز میان حوزه های دین و فرهنگ است و وزیری می خواهد که در مرز امور فرهنگی و هنری بتواند با دستورات متعالی دین اسلام موفقیت بیشتری در فرهنگ با استفاده از ظرفیت های آن ایجاد کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنان نظام در تلاش اند تا میان گذشته و حال، اسلامیت و جمهوریت و دین و زندگی اختلاف ایجاد کنند، ما برای مقابله با این دسیسه دشمنان نیاز به شخصیتی مانند صالحی داریم که روابط منحصر به فردی با علما دارد و می توانند به مثابه پلی میان مطالبات علما، مردم و اصحاب فرهنگ و هنر باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهم ترین مسئله در موضوع فرهنگ، گفت و گو، تعامل و اعتدال است لذا فردی را می خواهیم که با نفوذ کلام اصول را قبول داشته باشد.

ذوالقدر متذکر شد: دکتر صالحی در تجربه 4 ساله معاونت فرهنگی وزارت ارشاد نشان داده است که می تواند نقش واسط را برعهده گیرد، وی در برنامه خود گام اول را برای تغییر وضع موجود قرار داده است و بهره گیری از بخش خصوصی جهت برون رفت از وضع موجود برشمرده اند.

وی افزود: در برنامه وزیر پیشنهادی بر این مهم تأکید شده است که نباید نگاه کلان نگر به موضوعات داشت بلکه با رویکردی جزئی نگر مناسب از ظرفیت های موجود در تحقق برنامه ها، به عنوان شاه کلید راهبردی موضوع فرهنگ را مورد بررسی قرار داد زیرا فرهنگ مرکز فرصت آفرینی و اعتلای جامعه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه وزیر پیشنهادی به موضوع برون سپاری توجه شده و نظارت جامع بر بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده که نشان از با تجربه بودن سید عباس صالحی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای صالحی وزیری انتقادپذیر خواهد بود که یکه تازی در او دیده نمی شود و یک وزیر غیرسیاسی و جناحی است که دارای دغدغه فرهنگی است که با تاکید بر تعامل و گفت و گو با علما و اصحاب فرهنگ و هنر نیز ارتباط بسیار خوبی دارد.

ذوالقدر تأکید کرد: امیدوارم با رأی حداکثری نمایندگان سید عباس صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شود و شاهد خدمت گذاری به فرهنگ اسلامی و ایران باشیم و در کنار آن نیز از توانمندی زنان استفاده شود و شاهد حضور زنان، جوانان در فرهنگ و پست های مدیریتی این وزاتخانه باشیم./

پایام پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet