آغاز هفته وحدت
1396/05/28 13:33:56
سرویس صحن
جعفرپور در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

صالحی نگرش روشن و مبنای تئوریک و نظری خوبی به مسائل فرهنگی کشور دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بختک سیاست بر فرهنگ کشور سیطره زده است، گفت: صالحی فرزند فرهنگ بوده و سوابقی دارد که سبب می‌شود به ایشان اعتماد کرده و تصدی وزارت فرهنگ را به وی سپرد.
صالحی نگرش روشن و مبنای تئوریک و نظری خوبی به مسائل فرهنگی کشور دارد رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بختک سیاست بر فرهنگ کشور سیطره زده است، گفت: صالحی فرزند فرهنگ بوده و سوابقی دارد که سبب می‌شود به ایشان اعتماد کرده و تصدی وزارت فرهنگ را به وی سپرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104627063190.jpg صالحی,نگرش,روشن,و,مبنای,تئوریک,و,نظری,خوبی,به,مسائل,فرهنگی,کشور,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جمشید جعفرپور در نشست علنی امروز (شنبه، 28 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در موافقت با وزیر پیشنهادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حدوداً 4 دهه قبل در این کشور انقلاب فرهنگی با نام خدا شکل گرفت که هدف آن تغییر فرهنگ حاکم از فرهنگ طاغوتی به فرهنگ توحیدی و اسلامی و حاکمیت مناسبات اسلامی و انسانی بود.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در بازنگری راه طی شده و مسیر پیش رو سودمندانه باید تأکید کرد که علیرغم بهای سنگینی که از فداکاری و ایثارگری ملت پرداخت شده دستاوردها کمتر از انتظار است که هرچند امروز در مقام آسیب‌شناسی تفصیلی و بیان چرایی این واقعیت‌های تلخ نیستیم اما باید اجمالا اعتراف کرد که سیاست‌زدگی مفرط بر شئون فردی و اجتماعی کشور حاکم شده و بختک سیاست خود را بر فرهنگ سیطره داده است.

وی با بیان اینکه برای مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیازمند فردی بوده که فارغ از هیاهوها و حاشیه‌های سیاسی به تدبیر مأموریت‌های متنوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بپردازد، ادامه داد: این مأموریت‌ها اعم از قرآن، کتاب، مطبوعات، سینما، تئاتر و انواع و اقسام فعالیت‌های دیگر در حوزه این وزارتخانه است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عباس صالحی فرزند فرهنگ است، اظهار داشت: صالحی سوابقی دارد که ما را در رأی اعتماد به او کمک می‌کند، سابقه طولانی صالحی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، فعالیت‌های طولانی به عنوان یک فرهنگ‌ور، حضور در مناصب و مراجعی که فرهنگ‌سازی و سیاست سازی کرده، حضور در کمیسیون‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای معاونان و شورای برنامه ریزی وزارتخانه و حضور 4 ساله در سمت معاونت فرهنگی به عنوان مهمترین معاونت وزارتخانه، زاده خانواده روحانیت و فقاهت، آگاه به مسائل اسلامی و تخصصی فرهنگی و مشورت‌پذیری ویژگی‌هایی بوده که در وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد و ما را به این نقطه می‌رساند که با رأی بالا برای حضور صالحی در سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش مثبت نشان دهیم.

جعفرپور با بیان اینکه صالحی به گفت وگو و تعامل اعتقاد جدی دارد، افزود: امروز گمشده کشور در حوزه فرهنگ، گفت وگو است البته در حوزه سیاست نیز گفت‌وگو بوده و آنچه که در خانواده انقلاب و بین فرزندان امام و رهبری کم داریم گفت‌وگو است و متأسفانه بین گروه‌ها و جناح‌ها گفت‌وگو صورت نمی‌گیرد و گفت‌وگو در خانواده انقلاب کم است و زمانی که گفت‌وگو کم باشد ناچار به حدس زدن درباره دیگران هستیم و از دیگران غولی ساخته و به صورت گسترده به این غول‌ها حمله می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در مناصب و بحث‌های فرهنگی، بیانیه سیاسی قرائت می‌کنیم اما صالحی این ویژگی را دارد که اهل تعامل و گفت وگو بوده و می‌تواند پلی بین تولید‌کننده محتواهای فرهنگی و غنی اسلامی یعنی حوزه‌های علمیه و فرآوری‌کنندگان حوزه‌های غنی اسلامی یعنی هنرمندان باشد و اسباب گفت‌وگو را بین این دو گروه فراهم کند.

وی با بیان اینکه صالحی در موضوعات اختلاف فرهنگی حاشیه‌سازی نمی‌کند، اظهار کرد: این درد کشور در حوزه فرهنگ بوده که به جای گفت‌وگو به صحنه مچ‌اندازی و وزن‌کشی گروه‌های سیاسی بدل کنیم در حالی که فرهنگ صحنه هماوردی سیاسی نبوده و مسائل فرهنگی را باید با روش‌های فرهنگی حل و فصل کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: سوابق کاری و کارهای بزرگ ایشان دال بر این بوده که می‌توان به صالحی اعتماد کرد و کار بزرگ انتقال نمایشگاه از مصلی و نمایشگاه بین‌المللی به شهر آفتاب بدون سر و صدا انجام شد.

جعفرپور با بیان اینکه واگذاری برگزاری نمایشگاه به اهل نشر کار بزرگی بوده که توان مدیریتی صالحی را نشان می‌دهد، گفت: حذف بن نقدی و کاهش فسادهایی که در این زمینه وجود داشته، حمایت از کتابفروشی‌ها  و وام توسعه که صالحی به دنبال آن بوده، تمرکززدایی، توجه به استان‌ها و مناطق محروم از جمله فعالیت‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: از جمله برنامه‌هایی که صالحی به آن توجه کرده شامل توجه به مناطق مختلف کشور و مدیران آنها بوده که سبب شده رشدی در مدیران کشور برای پیمودن پله‌های بعدی ایجاد شود، همچنین عیدانه کتاب جزء سوابقی بوده که در کارنامه صالحی وجود دارد.

وی با بیان اینکه صالحی نگرش روشن و مبنای تئوریک و نظری خوبی به مسائل فرهنگی کشور دارد، ادامه داد: صیانت و تعالی هویت و سبک زندگی اسلامی جزو 3 برنامه مهمی بوده که صالحی جزء برنامه‌های خود ذکر کرده و جزء جنبه‌های مهمی بوده که وزارت ارشاد باید تعقیب کند و صالحی این موضوع را در برنامه خود قرار داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از آفرینش های فرهنگی و هنری جزء برنامه‌های دیگر وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم فرهنگ رشد کند باید به اقتصاد هنر توجه کرد که برنامه‌های صالحی در این زمینه با حمایت مکفی مجلس و دولت می‌تواند به تولید و آفرینش‌های فرهنگی و هنری منجر شود.

جعفرپور با اشاره به اینکه نقش پیشتازی و الهام‌بخشی فرهنگ ایران در منطقه و جهان از جمله برنامه‌های صالحی بوده است، افزود: 46 برنامه‌ای که وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرده نشان می‌دهد که با برنامه وارد این حوزه شده  و رأی اعتمادی که نمایندگان با حجم بالا به صالحی می‌دهند منوط به اهداف و برنامه‌هایی بوده که اعلام کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی به صورت عام به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی رأی مثبت می‌دهند، ادامه داد: توقع مجلس و کمیسیون فرهنگی این بوده که سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و منویات ایشان در حوزه فرهنگ سرلوحه کار قرار گیرد و پیگیری پیوست فرهنگی باید در اولویت قرار گرفته و دولت و سازمان مدیریت به آن توجه جدی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet