عید سعید غدیرخم
1388/04/21 08:32:00
سرویس اقتصادی
اولویت‌های اقتصادی دولت دهم -1

قادری: سند چشم انداز، جهت گیری برنامه‌های دولت دهم را مشخص می‌کند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قانون سیاست کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون مدیریت خدمات کشوری دو قانون مادر کشورمان هستند که دولت دهم باید تمام هم و غم خود را بر اجرای این دو قانون بگذارد.

"جعفر قادری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: اجرای سیاست‌های اصل 44 و بحث کوچک سازی و صرفه جویی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اصلاح الگوی مصرف از اولویت‌های دولت دهم می‌باشد.

نماینده مردم شیراز خاطرنشان کرد: در چارچوب این قوانین و سند چشم انداز، جهت گیری برنامه پنجم توسعه و دیگر برنامه‌های دولت مشخص خواهد شد.

قادری بیکاری، تورم، عدم توازن پرداخت‌ها و توزیع ناعادلانه درآمدها را به عنوان مشکلاتی که در سطح کشور وجود دارد برشمرد و تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها در داخل و خارج از کشور و با مشارکت و همراهی مردم می‌توانیم در جهت حل این مسایل و مشکلات گام برداریم.

وی در ادامه اظهار داشت: همچنین در چارچوب تعریف شده و رقابتی در صحنه‌های اقتصادی می‌توانیم ایفای نقش نماییم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از بین بردن بیکاری، توزیع عادلانه ثروت، بحث ارتقای کیفی فعالیت‌ها و انجام کارها را از برنامه‌های مهم اقتصادی دولت دهم دانست.

وی تصریح کرد: دولت دهم فارغ از مسایل سیاسی و جهت گیری‌هایی که در مقابل دارد باید به وظایف خود بپردازد و از حساسیت و تنش سیاسی دوری نماید.

قادری با بیان اینکه اگر جریانات سیاسی و جناح‌ها مشاهده نمایند که دولت منطقی و اصولی کار می‌نماید کوتاه خواهند آمد افزود: دولت دهم در جهت الگوهای مبتنی بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها و متکی بر نیروهای تخصصی گام‌های مثبتی را می‌تواند بردارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات همچنین ادامه داد: دولت دهم باید توسعه عدالت را با توجه به عدالت اجتماعی بین دهک‌های مختلف درآمدی فارغ از حیطه مناطق جغرافیایی انجام دهد.

قادری در پایان خاطرنشان کرد: دولت جدید با توجه به پتانسیل‌های خارج و داخل و اهداف کوتاه مدت و همچنین کم نکردن اهداف بلند مدت، می‌تواند نقش موثر و مفیدی را در جامعه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet