هدر اصلی
1388/04/21 19:58:00
سرویس بین الملل
با ارسال نامه ای به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل

آلیا خواستار مبارزه ریشه ای با اسلام ستیزی شد

**رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس در نامه‌ای به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواستار برخورد ریشه ای با پدیده اسلام ستیزی شد.

به گزارش خانه ملت، در متن نامه فاطمه آلیا، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به پیلای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل آمده است:
حادثه‌ای که در روز اول ماه ژوئیه در دادگاهی در آلمان بوقوع پیوست موجب ابراز نگرانی شدید اینجانب گردیده است. این حادثه نشانه دیگری از روند اسلام ستیزی و بیگانه ستیزی است که کشورهای اروپایی طی چند سال اخیر به طور سیستماتیک مورد حمایت قرار داده اند و به بهانه آزادی بیان به گروه های افراطی امکان توهین به مقدسات بیش از یک میلیون مسلمان را فراهم نموده و با ترویج خارجی ستیزی و ایجاد تنفر نسبت به مهاجرین رنگین پوست و به ویژه زنان مسلمانی که با داشتن حجاب تنها در حال عمل به اعتقادات مذهبی خود می‌باشند، موجب نقض فاحش حقوق این دسته از افراد شده و زمینه ترویج جنایت های بسیاری که مروه تنها یک مورد از آن است، شده اند.
آنچه که در موضوع خانم مروه شربینی بر وخامت تاثر من افزوده این است که وی در حالیکه باردار بوده در مقابل چشم فرزند خردسال و شوهرش آن هم در دادگاه که باید محل امن و احقاق حق باشد مورد تهاجم قرار گرفته و با ضربات مکرر چاقو به قتل رسیده است. همه مادران دنیا تایید می کنند که قتل مادر در مقابل فرزند از شدیدترین و غیر انسانی ترین جنایات است و آثار جبران ناپذیری برای کودک ایجاد خواهد نمود.
خانم کمیسر عالی، عکس العمل گسترده مسلمانان به ویژه زنان مسلمان در محکومیت این جنایت هولناک که آن را روندی رو به گسترش و تهدیدی علیه امنیت و آزادی همه انسانها می دانند لزوم عذر خواهی دولت آلمان از همه مسلمانان، انجام اقدامات اصلاحی توسط دول اروپایی و نیز شایسته توجه بیشتر جنابعالی و شورای حقوق بشر به موضوع می باشد.
اینجانب ضمن اطلاع از مراتب توجه آن جناب به حمایت از حقوق زنان، مصرانه در خواست محکوم نمودن این جنایت توسط جنابعالی و انجام اقدامات موثری در شورای حقوق بشر برای برخورد ریشه ای با موضوع خارجی ستیزی و اسلام ستیزی را دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet