ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/04/22 14:39:00
سرویس سیاسی
البرز؛ استان سی و یکم -1

سبحانی‌نیا: افزایش استان‌ها مغایر با کوچک شدن دولت نیست

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به دلیل این که زمینه خدمات رسانی دولت به مردم را بیشتر می‌کند، مغایر با نگاه مجلس در جهت کوچک شدن دولت و ادغام وزارتخانه‌ها نیست.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص لایحه تشکیل استان البرز با محوریت کرج که قرار است به زودی تقدیم مجلس شود، اظهار داشت: در شرایط مدیریت فعلی و ساختار سیاسی کشور، اعتبارات براساس تقسیمات کشوری اختصاص می‌یابد.

وی افزود: از سوی دیگر تبدیل شدن یک منطقه به استان، باعث توجه بیشتر مسئولین و توسعه و رشد بیشتر آن خواهد شد.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: البته عدالت این است که مسئولین زمینه رشد مناطق کشور را باتوجه به استعدادها و ظرفیت‌هایشان فراهم نمایند.

نماینده نیشابور یادآور شد: با تبدیل یک شهرستان به استان، همه وزارتخانه‌ها موظف می‌شوند ادارات کل خود را در آن منطقه فعال کنند و سایر دستگاه‌ها نیز به همین ترتیب.

 وی افزود: براین اساس تبدیل یک اداره به اداره کل اعتبارات و تجهیزات بیشتری نیاز دارد همچنین اختیارات بیشتری نیز خواهد داشت.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در واقع در ساختار سیاسی و مدیریتی فعلی کشور، تزریق اعتبارات براساس ارتقاء مناطق صورت می‌گیرد و این انگیزه‌ای برای استان شدن است.

وی با بیان این که برخی مناطق کشور در حال حاضر متقاضی استان شدن هستند، گفت: اگر منطقه‌ای از نظر جمعیت، وسعت، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها، شرایط لازم برای تبدیل شدن به استان را داشته باشد، این اقدام خوبی است و زمینه بالندگی کشور را فراهم می‌کند.

سبحانی‌نیا اظهار داشت: تشکیل استان البرز هم بار استان تهران را سبک می‌کند و هم باعث توجه بیشتر مسئولین و فراهم آمدن زمینه رشد عمرانی، فرهنگی، سیاسی به این منطقه خواهد شد.

وی در خصوص لایحه تشکیل استان البرز که قرار است به زودی تقدیم مجلس شود، تاکید کرد: با وجود این که مجلس در جهت کوچک شدن دولت و ادغام وزارتخانه‌ها حرکت می‌کند، اما بحث افزایش استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به دلیل این که زمینه خدمات رسانی دولت به مردم را بیشتر می‌کند، مغایر با این نگاه مجلس نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet