خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/07/25 13:51:00
سرویس بین الملل
سفیر ژاپن در دیدار با حداد عادل:

ژاپن بر حل مسالمت‌آمیز موضوع هسته‌ای ایران تأکید دارد

"هیده آکی دومیچی" سفیر ژاپن در تهران در پایان مأموریت خود در کشورمان بعد از ظهر روز گذشته با دکتر غلامعلی حدادعادل رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت،، در این دیدار حدادعادل، روابط جمهوری اسلامی ایران و ژاپن را خوب توصیف و ابراز امیدواری کرد دولت جدید ژاپن بیش از گذشته، در اندیشه گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع هسته‌ای کشورمان نیز اظهار کرد: هیاهوی آمریکا در ارتباط با فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران یک ماجرای سیاسی بیش نیست، و از آن‌جا که جمهوری اسلامی در مقابل سلطه‌طلبی آمریکا ایستاده است متهم به تهدید صلح جهانی می‌شود.

وی هم‌چنین با تأکید بر اهتمام مجلس شورای اسلامی به گسترش روابط پارلمانی با ژاپن گفت: روابط و همکاری‌های پارلمانی فیمابین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن همواره مستمر بوده و این مناسبات زمینه‌ساز گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری‌ها در سایر زمینه‌های سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود.

در ادامه این دیدار هم‌چنین "هیده آکی دومیچی" سفیر ژاپن، دوران اقامت سه ساله خود در جمهوری اسلامی ایران را توأم با خاطرات بسیار خوب و آشنایی با تاریخ و فرهنگ سیاسی و اجتماعی کشورمان توصیف کرد و گفت: در طول دوران مأموریتم در ایران همواره تلاش کردم در مسیر حفظ و گسترش روابط دو کشور حرکت کنم.

وی روابط ژاپن با جمهوری اسلامی ایران را خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت: ژاپن و ایران همواره روابطی عمیق و دوستانه و مبتنی بر درک متقابل داشته‌اند.

وی در این دیدار، مساعدت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی را در زمینه‌ تسهیل گسترش روابط و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف را خواستار شد.

سفیر ژاپن هم‌چنین با بیان ابراز تمایل دولت جدید ژاپن برای گسترش بیش از پیش روابط با ایران، برنامه هسته‌ای ایران را صلح‌آمیز خواند و بر تلاش کشورش مبنی بر حل مسالمت‌آمیز موضوع هسته‌ای ایران تأکید کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet