آغاز هفته وحدت
1388/04/22 15:11:00
سرویس اقتصادی
ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی -2

نماینده شهریار: گامی موثر به سمت شکوفایی صنعت

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن، ناهماهنگی‌های میان واردات و صنایع داخلی برطرف می شود.

"حسین گروسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: قطعاً وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن باید هماهنگ با هم عمل کنند چراکه برخی از تصمیمات وزارتخانه بازرگانی می‌تواند اقدامات بخش صنعت را مختل ‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: ادغام دو وزارتخانه صنایع و بازرگانی از مدت‌ها در کمیسیون صنایع مجلس مطرح بوده و اخیراً نیز رییس جمهور در همایش صنعت‌گران پس از مطرح شدن این پیشنهاد بر روی آن صحه گذاشت و تاکید کرد که این دو وزارتخانه باید با هم ادغام شود.

نماینده شهریار، شهر قدس و ملارد با اشاره به برخی ناهماهنگی‌ها بین تصمیمات دو وزارتخانه مذکور گفت: برخی اقدامات وزارتخانه بازرگانی، از جمله افزایش و کاهش تعرفه‌های واردات و واردات بی‌رویه برخی کالاها صنایع داخلی کشور را با اختلال مواجه می‌سازد.

وی تاکید کرد: واردات باید با هماهنگی وزارتخانه صنایع و معادن انجام گیرد تا بخش صنعت داخلی ما نیز تقویت شود.

وی به عنوان مثال به واردات بی‌رویه لاستیک به داخل کشور و ورشکستگی تولید کنندگان این محصول اشاره کرد و گفت: چه لزومی به این حجم از واردات بی‌رویه است باتوجه به این که ما در کشور شرایط خوبی جهت تولید این محصول را داریم.

گروسی تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس به جد پی‌گیر ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن است چراکه این امر باعث شکوفایی صنعت در کشورمان نیز خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet