سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نیازآذری تاکید کرد:

ایجاد فضای رقابتی میان ایرلاین ها گام نخست کاهش تاخیرهای پروازی/گزارش گیری ماهانه کمیسیون عمران از سازمان هواپیمایی

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای کاهش تاخیرهای پروازی با اخذ گزارش های ماهانه از ایرلاین ها خبر داد و گفت: ایجاد فضای رقابتی میان ایرلاین ها کاهش تاخیرهای پروازی را در پی دارد.
پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 17:54
ایجاد فضای رقابتی میان ایرلاین ها گام نخست کاهش تاخیرهای پروازی/گزارش گیری ماهانه کمیسیون عمران از سازمان هواپیمایی عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای کاهش تاخیرهای پروازی با اخذ گزارش های ماهانه از ایرلاین ها خبر داد و گفت: ایجاد فضای رقابتی میان ایرلاین ها کاهش تاخیرهای پروازی را در پی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/84250.jpg ایجاد,فضای,رقابتی,میان,ایرلاین,ها,گام,نخست,کاهش,تاخیرهای,پروازی/گزارش,گیری,ماهانه,کمیسیون,عمران,از,سازمان,هواپیمایی Icana

حسین نیازآذری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقادات بسیاری که در نتیجه تاخیرهای پروازی شکل گرفته است، گفت: مهم ترین گام در مسیر کاهش تاخیرهای پروازی پیدا کردن علت و رفع آن است زیرا در حال حاضر بسیاری از تاخیرها در نتیجه نقض فنی است که با پیش بینی شرایط هواپیما تاخیر پروازی با این دلیل دیگر رخ نمی دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه باید فضای رقابتی میان ایرلاین ها برقرار باشد، افزود: در صورتی که رقابت میان ایرلاین ها وجود داشته باشد هر شرکت هواپیمایی برای کسب سود بیشتر خواهان کسب رضایتمندی بیشتر مسافر است که در این مسیر نیز کاهش چشم گیر تاخیرهای پروازی رخ می دهد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر نقش نظارتی کمیسیون عمران مجلس بر عملکرد شرکت هواپیمایی و همچنین ایرلاین ها، تصریح کرد: با گزارش گیری ماهانه این کمیسیون از ایرلاین ها اولین قدم برای کاهش تاخیرهای پروازی برداشته خواهد شد.

ورود سازمان بازرسی به تکرار  تاخیرهای پروازی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به ورود سازمان بازرسی کل کشور به موضوع تاخیرهای پروازی، گفت: هر چند در خصوص تاخیرهای پروازی تخلف از رعایت آیین نامه حقوق مسافر انجام شده اما وظیفه اصلی برخورد با این نوع تخلف در حیطه وظایف کمیسیون عمران است و در صورت لزوم پرونده این تخلفات به دستگاه قضا ارجاع می شود.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی حوزه حمل و نقل هوایی باید پاسخگوی تاخیرهای طولانی ایرلاین ها و بلاتکلیفی مسافران باشد، افزود: در حال حاضر عدم اجرای آیین نامه حقوق مسافر بیشترین گلایه مندی مردم بوده زیرا نمی توانند حق و حقوق خود در صورت تاخیرهای پروازی را محقق کنند.

نیازآذری ادامه داد: به طور حتم در نشست کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس سازمان هواپیمایی کشور میزان و نحوه اجرای آیین نامه حقوق مسافر را جویا خواهیم شد زیرا رعایت این آیین نامه خود نقش بازدارنده در کاهش تاخیرهای پروازی دارد.

بسیاری از علل تاخیرهای پروازی قابل پیش بینی است

وی با بیان اینکه انتظار می رود عامل تاخیرهای پروازی تغییر ناگهانی شرایط جوی باشد، گفت: متاسفانه بسیاری از عواملی که برای تاخیرهای پروازی در ایران از آن ها یاد می شود قابل پیش بینی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دوربین نظارتی کمیسیون عمران مجلس بر عملکرد سازمان هواپیمایی و همچنین ایرلاین ها روشن شده و در مسیر حذف تاخیرهای پروازی یا کاهش چشمگیر آن ها فعال است./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط