وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

آغاز هفته وحدت
1388/04/23 08:56:00
سرویس اقتصادی
ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی-4

طاهر‌پور: دخالت یک وزارتخانه در تولید و واردات به نفع کشور است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی وظایف تصدی گری وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع تغییر می‌یابد.

"شهریار طاهرپور" عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: هنگامی که وظایف یک دستگاه یا وزارتخانه تغییر می‌یابد ناخودآگاه ساختار آن هم تغییر می‌کند.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی وظایف تصدی‌گری دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع نیز تغییر یافت و تنها بخش‌های حمایتی و نظارتی برای این دو وزارتخانه باقی خواهد ماند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اصولاً سابقه تاریخی کشورمان نشان دهنده این مطلب است که گرایش به واردات محصولات مختلف داریم و به دلیل این که هزینه‌هایی و اعتبارات بیشتر از طریق فروش نفت تعیین می‌شود، علاقمندیم که ازطریق واردات این خرج‌ها و هزینه‌ها صورت گیرد، که این مسئله نیز به تولیدات‌مان لطمه می‌زند.

طاهرپور افزود: اگر تنها یک وزارتخانه امر تولید و واردات را در اختیار داشته باشد به نفع کشور خواهد بود.

نماینده تویسر‌کان در خاتمه گفت: معتقدم که باید دولت لایحه ادغام این دو وزارتخانه را به مجلس تقدیم کند. در ادغام این دو وزارتخانه به دلیل این که وظایف وزارتخانه‌ها تغییر کرده تنها بخش بازرگانی و صنعت مهم نیست و باید لایحه‌ایی کامل تقدیم مجلس شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet