خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1396/06/14 12:51:40
سرویس اجتماعی
پورحسین مطرح کرد:

تولید پسماند در ایران سه برابر استاندارد جهانی/سطح پایین مشارکت مردم در تفکیک زباله/ تولید سالانه 20 میلیون تن زباله در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است، گفت: تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی است.
تولید پسماند در ایران سه برابر استاندارد جهانی/سطح پایین مشارکت مردم در تفکیک زباله/ تولید سالانه 20 میلیون تن زباله در کشور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است، گفت: تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107885374334.jpg تولید,پسماند,در,ایران,سه,برابر,استاندارد,جهانی/سطح,پایین,مشارکت,مردم,در,تفکیک,زباله/,تولید,سالانه,20,میلیون,تن,زباله,در,کشور Icana

شکور پورحسین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه میزان تولید زباله در کشور نگران کننده است، گفت: متاسفانه تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی بوده و سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است و   شهروندان با شهرداری ها همکاری مناسب را ندارند.

تولید سالانه 20 میلیون تن زباله در کشور

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تولید سالانه 20 میلیون تن زباله در کشور، گفت: تنها بخش اندکی از زباله کشور قابلیت بازیافت داشته و متاسفانه در کشور سیستم درست تفکیک اولیه زباله وجود ندارد این در حالی است که تفکیک زباله از مبدا بهترین راهکار کاهش زمان و هزینه های بازیافت زباله است.

روزانه 400 تن پسماند در بیمارستان های کشور تولید می شود

وی با بیان اینکه روزانه 400 تن پسماند در بیمارستان های کشور تولید می شود، تصریح کرد: متولی مدیریت و ساماندهی زباله ها شهرداری ها است و نیاز است دستورالعمل ها و برنامه جامع و کاملی را برای ساماندهی زباله های شهری و بیمارستانی تدوین کند.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس دهم با تاکید بر افزایش تعداد مراکز تبدیل و دفع زباله و تامین منابع مورد نیاز آن، افزود: بهتر است در این رابطه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد البته برای مدیریت صحیح پسماند می طلبد از تجارب و تکنولوژی های کشورهای پیشرفته بهره برد.

تاکید بر اصلاح رفتارهای فردی برای کاهش تولید زباله

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اصلاح رفتارهای فردی برای کاهش تولید زباله، ادامه داد: برای کاهش آسیب به محیط زیست، بهتر است فضاهای مشخصی برای دفن زباله به حاشیه شهرها و روستاها اختصاص داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet