سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

شایسته سالاری تناقضی با استفاده از زنان در پست‌های ارشد مدیریتی ندارد

سرویس فرهنگی
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس استفاده نکردن از زنان در پست‌های ارشد مدیریتی را به معنای عدم اعمال شایسته سالاری در کشور دانست.
دوشنبه 20 شهریور 1396 ساعت 07:35
شایسته سالاری تناقضی با استفاده از زنان در پست‌های ارشد مدیریتی ندارد نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس استفاده نکردن از زنان در پست‌های ارشد مدیریتی را به معنای عدم اعمال شایسته سالاری در کشور دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201703103068273397.jpg شایسته,سالاری,تناقضی,با,استفاده,از,زنان,در,پست‌های,ارشد,مدیریتی,ندارد Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه انتخاب زنان در ردهای بالای مدیریتی یک ضرورت اجتماعی است و نه صرفا اصرار و مطالبه‌ای سیاسی، گفت: اگرچه باید انتخاب مدیران ارشد نظام بر مبنای شایسته‌سالاری و فارغ از جنسیت باشد اما متاسفانه تاکنون در انتخاب‌ها، شایسته‌سالاری به معنای واقعی صورت نگرفته است چراکه زنان توانمند بسیاری هستند که سال‌ها هم‌پای مردان تلاش کرده‌اند اما هنوز از آن‌ها در پست‌های ارشد مدیریتی استفاده نشده است.  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیمی از جامعه را زنان توانمند و تحصیلکرده‌ای تشکیل داده‌اند که بسیاری از آن‌ها به واسطه سال‌ها تلاش و پژوهش و مطالعه برای قرار گرفتن در راس پست های مهم آمادگی دارند.

ذوالقدر با بیان اینکه مگر می‌شود از میان نیمی از جامعه حتی یک نفر هم شایستگی قرار گرفتن در پست وزارت نداشته باشد، افزود: بارها شاهد بودیم در یک اداره میان دو مرد و زن در شرایط مساوی و حتی بالاتر بودن زن، بی‌هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای مرد برای یک سمت مدیریتی یا مدیرکلی انتخاب شده است.

وی معتقد است شایسته سالاری در انتخاب مدیران سبب کاهش تبعیض جنسیتی و برخی دیگر از بی‌عدالتی‌های اجتماعی خواهد شد.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور اجتماعی زنان مساله‌ای تاریخی و پردامنه و چالش‌برانگیز است، گفت: نگاه‌ها به زنان معمولا شعاری، موقعیتی، احساسی و گاهی سیاسی است در حالی که بحث مهم انسان ‌بودن و استفاده از ظرفیت‌های انسانی برای توسعه همه‌جانبه زندگی بشری در طول تاریخ مستلزم پرداختن حقیقی به مساله زنان است، در حالی که کمتر به این مساله به شکل حقیقی پرداخته شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000