عید سعید غدیرخم
1388/04/24 09:09:00
سرویس سیاسی
البرز؛ استان سی و یکم -4

اکبریان:استان شدن، تنهاراه ارتقاساختار اداری کرج

**نماینده کرج گفت: در سیستم مدیریتی ما، راهی جز استان شدن برای ارتقا‌ء ساختارهای اداری تعریف نشده است.

"عزیز اکبریان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به لایحه تشکیل استان البرز، که قرار است به زودی تقدیم مجلس شود، تصریح کرد: جمعیت 14میلیونی شهر تهران باعث شده است، مشکلات منطقه غرب استان تهران که 4 میلیون جمعیت را در خود جا داده، همچنان حل نشده باقی بماند.

وی افزود: ساختار ادارات کرج با 2 میلیون جمعیت، شبیه ساختار ادارات یک شهرستان 200هزار نفری است و به هیچ عنوان این ادارات جوابگوی این جمعیت نیستند.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: باتوجه به مشکلات عدیده مردم در این مناطق، کارشناسان وزارت کشور بررسی‌های دقیقی را برای یافتن راهکار مناسب انجام دادند و نتیجه این شد که تنها راه ارتقاء ساختار اداری موجود در این مناطق استان شدن آن است؛ چون به دنبال استان شدن، هم اعتبارات و هم اختیارات دستگاه‌ها افزایش می‌یابد.

اکبریان تاکید کرد: به عنوان مثال دامغان با 150 هزار نفر جمعیت یک شهرستان است و یک فرماندار دارد و کرج نیز که 2 میلیون نفر جمعیت دارد یک فرماندار دارد، سوالی که اینجا مطرح می‌شود آن است که، آیا اختیارات این دو فرماندار باید یکسان باشد.

نماینده کرج و اشتهارد یادآور شد: ویژگی‌های شهرستان کرج چه از بعد جمعیت و چه از نظر زیرساخت‌ها، ضرورت استان شدن آن را تایید می‌کند.

اکبریان ضمن تشکر از هیات دولت برای تهیه لایحه تشکیل استان البرز، افزود: امیدواریم با این تصمیم شجاعانه دولت، مشکلات مردم در این مناطق هر چه زودتر رفع شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet