سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحتی اظهارکرد:

جای خالی مهارت‌آموزی به محصلان از مدرسه تا دانشگاه/ تاکید بر مفاهیم نظری و غفلت از دروس عملی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل گذراندن دروس تئوری از مهارت لازم برای ورود به بازار کار برخودار نیستند .
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 10:07
جای خالی مهارت‌آموزی به محصلان از مدرسه تا دانشگاه/ تاکید بر مفاهیم نظری و غفلت از دروس عملی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل گذراندن دروس تئوری از مهارت لازم برای ورود به بازار کار برخودار نیستند . http://cdn.icana.ir/d/019/201607102928509782.jpg جای,خالی,مهارت‌آموزی,به,محصلان,از,مدرسه,تا,دانشگاه/,تاکید,بر,مفاهیم,نظری,و,غفلت,از,دروس,عملی Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل گذراندن دروس تئوری و حفظی از مهارت لازم برای ورود به بازار کار برخودار نیستند، گفت: این نقص در سطح مدارس نیز وجود دارد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان متولی آموزش عالی کشور باید تدبیر ویژه‌ای برای مهارت‌آموزی دانشجویان انجام دهد، اظهار کرد: عموما کشورهایی که امروزه در عرصه صنعت دارای جایگاه و مقام هستند و به تولیدات خود افتخار می‌کنند، دارای افراد نخبه و دانش آموختگان دانشگاهی با مهارت هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه بازار کار کشورمان نیاز به افرادی دارد که دارای مهارت‌های مختلف باشند و صرفا داشتن مدرک دیگر نمی‌تواند امتیاز مثبتی برای فعالیت محسوب شود، ادامه داد: البته نباید از یاد برد که هم‌اکنون نیز بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشورمان که دارای تخصص هستند، فاقد شغل و کار می‌باشند؛ از این رو متولیان این عرصه باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای ایجاد شغل انجام دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان نباید به‌گونه‌ای اظهار نظر کنند که گویی آموزش عالی کشورمان دانش‌آموختگان بدون مهارت را روانه بازار کار می‌کند، خاطرنشان کرد: بر این اساس متولیان اقتصادی باید تلاش کنند تا زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به منظور خدمت به جامعه ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانشجویان اعلام کرد دانشجویان بدون کسب مهارت لازم وارد بازار کار می شوند و مسئله اصلی در کشور مهارت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار