سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

آموزش و پرورش به خسران کمبود معلم متخصص در مقطع ابتدایی پایان دهد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: تغییر نظام آموزشی به 6-3-3 موجب کمبود معلم در مقطع تحصیلی ابتدایی شده که باید برای پایان دادن به این خسران آموزشی فکری کرد.
سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 11:46
آموزش و پرورش به خسران کمبود معلم متخصص در مقطع ابتدایی پایان دهد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: تغییر نظام آموزشی به 6-3-3 موجب کمبود معلم در مقطع تحصیلی ابتدایی شده که باید برای پایان دادن به این خسران آموزشی فکری کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201709103475191962.jpg آموزش,و,پرورش,به,خسران,کمبود,معلم,متخصص,در,مقطع,ابتدایی,پایان,دهد Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید بر ضرورت بکارگیری معلمان بر اساس تخصص و تجربه‌ تاکید کرد و گفت: با توجه به تغییر نظام آموزشی به 6-3-3 طی چند سال اخیر آموزش و پرورش با کمبود معلم در پایه تحصیلی ابتدایی مواجه شده است به همین دلیل به ناچار از معلمان تک درس در مقطع راهنمایی نظام آموزشی گذشته، برای تدریس در  پایه‌های مختلف ابتدایی استفاده می‌شود که این مسئله به روند آموزشی، آسیب‌های  فراوانی خواهد رساند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بسیاری از معلمان تربیتی پس از احیاء مجدد معاونت تربیتی همچنان به این سمت بازنگشته‌‌اند، تاکید کرد: معلمانی با تخصص‌های دیگر وظیفه خطیر تربیتی را در مدارس برعهده دارند، در حالی که تخصص و تجربه در این مهم بسیار حائز اهمیت است لذا وزیر جدید آموزش و پرورش باید برای تخصصی کردن آموزش در وزارتخانه متبوعش برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه امید است در دولت جدید سند تحول بنیادین گام به گام اجرا شود، افزود: باتجربه‌ترین و کارآمدترین افراد باید در بخش ابتدایی به کار گرفته شوند و با افزایش حقوق معلمان در این بخش جذابیت لازم برای آن‌ها فراهم شود چراکه سنگ بنای شخصت، تربیت و آموزش دانش‌آموزان در دوران ابتدایی نهادینه خواهد شد.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه عدم به کارگیری تخصصی معلمان موجب انباشت این نیروها در یک رشته و کمبود آن در رشته‌های دیگر شده است، براجرای سند تحول بنیادین تاکید کرد و گفت: اجرای این سند به همت مدیرانی معتقد به آن نیاز دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار