سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/نمایندگان با اشاره به انتقاد شدید رهبری از سکوت مدعیان حقوق‌بشر درباره فجایع میانمار/

نقوی حسینی: 57 دولت اسلامی با استفاده از اهرم فشار اقتصادی بر میانمار ناجی مسلمانان روهینگیا شوند

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است حضور دولت میانمار در رأس جنایات علیه مسلمانان روهینگیا چیزی بیش از یک اختلاف مذهبی است.
سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 14:33
نقوی حسینی: 57 دولت اسلامی با استفاده از اهرم فشار اقتصادی بر میانمار ناجی مسلمانان روهینگیا شوند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است حضور دولت میانمار در رأس جنایات علیه مسلمانان روهینگیا چیزی بیش از یک اختلاف مذهبی است. http://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg نقوی,حسینی:,57,دولت,اسلامی,با,استفاده,از,اهرم,فشار,اقتصادی,بر,میانمار,ناجی,مسلمانان,روهینگیا,شوند Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات صبح امروز (سه شنبه، 21 شهریورماه) حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت: امروز چند ده هزار مسلمان میانماری در مقابل چشم جهانیان در حال نابودی‌اند در حالی که خانه های آنها به آتش کشیده شده و آواره هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تمام جنایات صورت گرفته علیه مسلمانان میانمار در سایه تدارکات امنیتی پلیس و ارتش میانمار انجام شده و نقش آنها کاملا آشکار و روشن است لذا نمی توان به این اقدامات صرفا اختلافات مذهبی مسلمانان و بوداییان گفت.

وی در ادامه دولت میانمار را مسئول تأمین امنیت جان و مال مسلمانان این کشور دانست و افزود: از سویی در حال حاضر دولت در رأس تمام جنایات روهینگیا حضور دارد و به آن دامن می زند و از سوی دیگر جای تعجب است که رئیس دولت میانمار که زنی جانی است و جنایات نیز در مسیر حکومت او رخ می دهد حائز دریافت جایزه صلح نوبل به عنوان فردی بشردوست می شود.

نقوی حسینی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید در قبال جنایات علیه مسلمانان میانمار سکوت کرد، اظهار داشت: باید کشورهای اسلامی در این خصوص عکس العمل نشان دهند و کنفرانس اسلامی وارد عمل شود همچنین مدعیان حقوق بشر همچون شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل باید در این زمینه وارد اقدامات عملی شوند و بدانند محکوم کردن کافی نیست.

وی همچنین بر فشار سیاسی و اقتصادی به دولت میانمار از طریق دولت های اسلامی تأکید و ابراز کرد: امروز بسیاری از کشورها با تحریم کردن کشورهای دیگر آنها را وارد بحران می کنند لذا چرا دولت های مسلمان نباید برای قتل عام آشکار و بیرحمانه مسلمانان هیچ عکس العملی نشان دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اقدام عملی علیه دولت میانمار را ورود نظامی ندانست و خاطرنشان کرد: باید از اهرم های موجود اقتصادی، تجاری و سیاسی استفاده کرد تا دولت کوچکی همچون میانمار نتواند مسلمانان را به راحتی تحت فشار قرار دهد همچنین با وجود 57 کشور اسلامی نباید مسلمانان میانمار آواره دریاها و جنگل ها باشند و در این وضعیت بمیرند بلکه باید به آنها برای استقرار کمک شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار