سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسنخانی:

بازدید کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 از اماکن تاریخی خراسان/ارائه گزارش به رییس مجلس 10 روز پس از بازگشایی

سرویس فرهنگی
رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 از بازدید اعضای کمیته متبوعش از اماکن تاریخی نیشابور و فردوس خبر داد و گفت: گزارش تخلفات احتمالی در این اماکن به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.
سه‌شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 16:34
بازدید کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 از اماکن تاریخی خراسان/ارائه گزارش به رییس مجلس 10 روز پس از بازگشایی رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 از بازدید اعضای کمیته متبوعش از اماکن تاریخی نیشابور و فردوس خبر داد و گفت: گزارش تخلفات احتمالی در این اماکن به قوه قضاییه ارسال خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605101054644543.jpg بازدید,کمیته,فرهنگی,کمیسیون,اصل,90,از,اماکن,تاریخی,خراسان/ارائه,گزارش,به,رییس,مجلس,10,روز,پس,از,بازگشایی Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اعلام خبر بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از اماکن تاریخی نیشابور، فردوس و بازدید سرزده از بیمارستان‌های استان‌ خراسان رضوی، گفت: کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس با توجه به دریافت شکایات بالا در خصوص نحوه نگهداری و مرمت آثار تاریخی تصمیم به بازدید میدانی از اماکن گرفت و در حال حاضر این بازدید در حال انجام است.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز بازدید از اماکن تاریخی نیشابور آرامگاه‌های خیام، عطار، کمال‌الملک و همچنین سایت شادیاخ انجام شد و در حال حاضر اعضای کمیته با حضور در شهر فردوس از آثار تاریخی این شهر بازدید دارند، افزود: در جریان این بازدید علاوه بر برگزاری جلسه با مدیران اماکن، با فعلان بخش خصوصی  نیز درباره نحوه نگهداری و حفظ آثار تاریخی بحث و گفت‌وگو شد.

امیرحسنخانی درباره بازدید اعضای کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس از مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان‌های استان خراسان رضوی نیز توضیح داد: اعضای کمیته فرهنگی به مباحث درمانی نیز ورود می‌کند و گزارش این بازدیدها به ریاست کمیسیون اصل 90 و ریاست مجلس ارائه خواهد شد.

وی افزود: اعضای کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 تغییر کرده و این کمیته با مسئولیت بنده و حضور آقایان اکبر ترکی نماینده مردم و فریدون‌شهر،  سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 با تأکید بر اینکه نیت کمیته فرهنگی کمک به مسئولان است نه مچ گیری، افزود: اعضای کمیته نسبت به مناطقی فراوانی شکایات در آن مناطق بالا برود، ورود پیدا می‌کند و سفر به نیشابور نیز به همین دلیل بود.

وی از تدوین گزارش 10 روز پس از بازگشایی مجدد مجلس پس از تعطیلات تابستانی خبر داد و گفت: این گزارش پس از جمع‌بندی در کمیسیون به رییس مجلس ارائه می‌شود.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 تأکید کرد: در صورت تخلفات احتمالی این تخلفات به دستگاه‌های مربوطه اعلام و به قوه قضاییه ارجاع می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000