سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در گفت و گو با خانه ملت:

جمهوری چک در ساخت و تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر هیچ نقشی ندارد /چک از تحولات بین المللی عقب مانده است

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر جمهوری چک از همکاری در فعالیت های صلح آمیز ایران فاصله بگیرد از فضای باز پس از برجام عقب خواهد ماند.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 07:20
جمهوری چک در ساخت و تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر هیچ نقشی ندارد /چک از تحولات بین المللی عقب مانده است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر جمهوری چک از همکاری در فعالیت های صلح آمیز ایران فاصله بگیرد از فضای باز پس از برجام عقب خواهد ماند. http://cdn.icana.ir/d/019/201703104753934102.jpg جمهوری,چک,در,ساخت,و,تکمیل,نیروگاه,اتمی,بوشهر,هیچ,نقشی,ندارد,/چک,از,تحولات,بین,المللی,عقب,مانده,است Icana

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به عدم لغو قانون ممنوعیت تامین تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر: در مجلس جمهوری چک اظهار داشت: موضوع این است که ساخت و تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر را کشور روسیه انجام می دهد و این پروژه  هیچ ربطی به جمهوری چک ندارد که اکنون بخواهند تامین تجهیزات این نیروگاه را ممنوع کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از برجام فضای همکاری هسته ای با ایران فراهم شده است، ادامه داد: عدم لغو قانون ممنوعیت تامین تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر از سوی جمهوری چک نشان دهنده عقب ماندن این کشور از تحولات جهانی است.

 وی گفت: امروز به واسطه اجرای برجام فرصت همکاری با ایران فراهم شده است و کشورهای بزرگ خواهان همکاری در عرصه فعالیت صلح آمیز هسته ای با جمهوری اسلامی هستند و هر کشور بخواهد در این شرایط همچنان در فضای پیش از برجام باقی بماند در واقع از تحولات بین المللی عقب می ماند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران معطل همکاری هیچ کشوری نمی ماند، اظهار داشت: کشور و شرکت های جمهوری چک از عدم همکاری هسته ای با ایران ضرر خواهند کرد و ما هرگز منتظر همراهی آنها نخواهیم ماند بلکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته در مسیر پیشرفت حرکت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس چک پیشنهاد لغو قانونی را رد کرده‌اند که از ۱۷ سال پیش تامین تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر در جنوب ایران را ممنوع کرده است.

بر اساس گزارش منابع خبری جمهوری چک٬ این پیشنهاد را حزب کمونیست مطرح کرده بود و مورد حمایت دولت سوسیال دمکرات این کشور بود. قانونی که ارسال تجهیزات برای نیروگاه اتمی بوشهر را ممنوع می کند در سال ۲۰۰۰ میلادی و زمان ریاست جمهوری واتسلاو هاول به امضا رسید.

در آن زمان برخی از شرکت های این کشور در صدد تامین برخی از تجهیزات مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر بودند. آمریکا و بریتانیا در آن زمان از همکاری اتمی جمهوری چک با ایران ابراز نگرانی کرده بودند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط