سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظم زاده مطرح کرد:

ترکیب جغرافیایی نامتوزان خانه های خالی عامل گرانی مسکن/امکان سپرده‌گذاری در بانک برای مستاجران کم‌درآمد وجود ندارد

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد قابل توجهی خانه خالی در کشور وجود دارد اما به دلیل توزیع نامتوازن مسکن در سطح کشور و مناطق شهری، تعادلی در بازار خرید و فروش و اجاره بهای مسکن وجود ندارد.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 09:32
ترکیب جغرافیایی نامتوزان خانه های خالی عامل گرانی مسکن/امکان سپرده‌گذاری در بانک برای مستاجران کم‌درآمد وجود ندارد عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد قابل توجهی خانه خالی در کشور وجود دارد اما به دلیل توزیع نامتوازن مسکن در سطح کشور و مناطق شهری، تعادلی در بازار خرید و فروش و اجاره بهای مسکن وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109049480217.jpg ترکیب,جغرافیایی,نامتوزان,خانه,های,خالی,عامل,گرانی,مسکن/امکان,سپرده‌گذاری,در,بانک,برای,مستاجران,کم‌درآمد,وجود,ندارد Icana

شادمهر کاظم زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در خصوص وضعیت اجاره بها گفت:میزان اجاره بها و هزینه تامین مسکن با میزان درآمد اکثریت خانوارها متناسب نبوده این در حالی است که مسکن یکی از ضروریات خانوارها است.   

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در حال حاضر تعداد قابل توجهی خانه خالی در کشور وجود دارد اما به دلیل توزیع نامتوازن مسکن در سطح کشور و برخی مناطق شهرها، تعادل در بازار خرید و فروش و اجاره بهای مسکن با مشکل روبرو شده است.

نماینده مردم آبدانان، دره شهر در مجلس شورای اسلامی افزود:در زمینه معاملات مسکن رویکرد سرمایه گذاری یا سوداگری نباید وجود داشته باشد یا به عبارتی مسکن از حالت کالای سرمایه ای باید به کالای مصرفی تبدیل شود.

کاظم زاده تصریح کرد:ساخت مسکن مهر در خانه دار کردن بخشی از جامعه موثر بود اما به دلیل کیفیت پایین ساخت و جانمایی اشتباه برخی از واحدهای مسکن مهر، مشتری ندارند.

وی ادامه داد:صرفا کاهش نرخ سود بانکی، منجر به سوق نقدینگی به بخش مسکن نمی شود بنابراین باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی به بخش تولید مسکن منتقل شود اما اینگونه نیز نباشد که نقدینگی به بخش سوداگری معاملات مسکن جذب شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد:امکان سپرده گذاری در بانک برای بسیاری از مستاجران کم درآمد وجود ندارد بنابراین باید دولت در زمینه خانه دار کردن عموم مردم تسهیلات کافی با شرایط آسان اختصاص دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط