سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برزگر کلشانی با اشاره به تصمیم اروپا در منع صادرات سلاح به عربستان:

ابهام در عدم توانایی کنترل تروریست‌ها ازسوی عربستان دغدغه جدید اروپایی‌ها

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تبدیل شدن عربستان به انبار مهمات و نبود ثبات سیاسی در این کشور اروپایی‌ها را نگران عدم توانایی آنها در کنترل تروریست‌ها کرده است.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 10:28
ابهام در عدم توانایی کنترل تروریست‌ها ازسوی عربستان دغدغه جدید اروپایی‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تبدیل شدن عربستان به انبار مهمات و نبود ثبات سیاسی در این کشور اروپایی‌ها را نگران عدم توانایی آنها در کنترل تروریست‌ها کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605102418861059.jpg ابهام,در,عدم,توانایی,کنترل,تروریست‌ها,ازسوی,عربستان,دغدغه,جدید,اروپایی‌ها Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت صادرات سلاح‌ به عربستان به دلیل سوء‌ظن مبنی بر استفاده از این سلاح‌ها در جنگ‌های سوریه و یمن، گفت: در وهله اول باید گفت مقامات اروپایی قطع یقین از نحوه فروش سلاح ها به عربستان و نحوه استفاده آنها از این سلاح ها باخبر هستند که علیه چه کسانی به کار گرفته شده است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: زمانی که سلاحی در منطقه ای استفاده می شود به راحتی می توان فهمید این سلاح متعلق به کدام کشور است از این رو صرفا احتمال اروپا نسبت به استفاده سلاح ها در سوریه و یمن قدری عجیب است.

وی افزود: معتقدیم دلیل اصلی که پارلمان اروپا این جریان را علیه عربستان به وجود آورده تحولات سیاسی است که با جبهه گیری های عربستان شکل گرفته و امروز این دغدغه برای آنها وجود دارد که اگر این سلاح به عربستان فروخته شود، به علت عدم وجود ثبات سیاسی ممکن است این سلاح‌ها مشکل ساز شود.

برزگر کلشانی ادامه داد: امروز اروپایی ها از این مسأله نگران هستند که روزی عربستان نتواند تروریست‌ها را کنترل کند و آنها به راحتی به انبار مهمات این کشور دست پیدا کرده و بعد از آن امکان کنترل آنها از هیچ طریقی وجود نداشته باشد لذا ابهام در عدم توانایی کنترل تروریست ها ازسوی عربستان باعث اقدامات جدید اروپایی ها شده است.

وی در ادامه با اشاره به عدم الزام‌آور بودن قطعنامه ای که در صورت تصویب این طرح در پارلمان اروپا صادر می شود، عنوان کرد: با این حال این موضوع بار روانی خواهد داشت و فروشندگان اروپایی سلاح به عربستان به این نتیجه می رسند که برای تأمین امنیت اروپا نیز که شده نمی توانند بیش از این سلاح در اختیار سعودی ها قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان به دلیل دیگری که ممکن است اروپایی ها تصمیم به ممنوعیت فروش سلاح به عربستان گرفته باشند اشاره و خاطرنشان کرد: ممکن است بازارگرمی دلیل دیگر اروپایی ها برای این اقدامب اشد و بخواهند اشتیاق عربستان را برای خرید سلاح با هزینه بیشتر افزایش دهند اما به طور کل جریان شکل گرفته به نفع عربستان نیست و سران این کشور باید با کشورهایی که خاستگاه مردمی در منطقه داشته بیشتر هماهنگ باشد و منطقه را به پادگان نظامی و انبار مهمات تبدیل نکند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار