سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صادقی تأکید کرد:

عودت 100 مورد از املاک نجومی به شهرداری تهران/ مجلس پیگیر طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر برگرداندن املاک واگذار شده خارج از ضوابط شهرداری، گفت: بر اساس قانون، معاملات خارج از ضوابط باید فسخ شود.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 10:19
عودت 100 مورد از املاک نجومی به شهرداری تهران/ مجلس پیگیر طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر برگرداندن املاک واگذار شده خارج از ضوابط شهرداری، گفت: بر اساس قانون، معاملات خارج از ضوابط باید فسخ شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605104404803709.jpg عودت,100,مورد,از,املاک,نجومی,به,شهرداری,تهران/,مجلس,پیگیر,طرح,مجدد,تحقیق,و,تفحص,از,شهرداری Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص واگذاری‌های جدید املاک نجومی در شهرداری تهران، گفت: قطعا در صورت بروز تخلف در واگذاری املاک طبق گذشته باید تعیین تکلیف شود، در حقیقت برای واگذاری اموال و دارایی ها در قالب قانون یا مزایده باید قیمت‌گذاری مناسب صورت گیرد در غیر این صورت باید املاک پیگیری و برگردانده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: املاکی نجومی واگذار شده که پیش از این در سال 95 اعلام شد توسط دادستانی در حال رسیدگی است و بنابر اطلاع رسانی‌هایی صورت گرفته بالغ بر 100 مورد تخلف شناخته شد.

وی افزود: دادستانی بنابر تخلافات اعلام شده گفته است که قرارداد این واگذاری ها باطل است لذا قاعدتا این قراردادها باید فسخ و املاک به شهرداری بازگردانند، البته طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که در سال گذشته مطرح شده بود به دلایل مختلف رد شد در صورتی که این طرح به شفافیت موضوع کمک می کرد.

صادقی با بیان اینکه به لحاظ حقوقی و بر اساس ضوابط قانونی همه واگذاری‌ها باید به صورت موردی بررسی شود، گفت: این چنین معاملات خارج از ضوابط باید ابطال و املاک به شهرداری داده شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اینکه بافت شورای شهر و شهرداری تهران تغییر کرده است، امیدواریم برای طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از سمت شهرداری کارشکنی صورت نگیرد، متاسفانه در دوره قبل شهرداری برای رد تحقیق و تفحص در مجلس رایزنی بسیار کرد.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچند تحقیق و تفحص اقدامی زمان‌بر است اما به نظر می‌رسد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران لازم است، بنابراین به دنبال طرح مجدد آن در مجلس خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش در واکنش به تذکر افشین حبیب‌زاده مبنی بر واگذاری‌های خاص و جدید در شهرداری تهران، گفت: اسناد و مدارکی در این خصوص وجود دارد لذا از رییس کمیته عمران درخواست می‌شود که اسناد و مدارک خود را به کمیسیون نظارت و حقوقی بدهد تا کمیسیون حقوقی نیز در این امر مهم تحقیقاتی داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار